MŚ: minister Henryk Kowalczyk na obchodach święta lasu (komunikat)

– MŚ informuje:

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wziął dziś udział w Regionalnych Obchodach Święta Lasu w Pułtusku, zorganizowanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której odbyło się uroczyste posadzenie pamiątkowego dębu poświęconego przez Papieża Franciszka.

„Dziękuję leśnikom za ich codzienne zaangażowanie i wysiłek wkładany w pracę na rzecz naszego wspólnego dobra, jakim są polskie lasy” – powiedział w trakcie okolicznościowego przemówienia minister Henryk Kowalczyk.

„Dzisiejsza uroczystość wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie możemy zapominać jak ważną rolę odegrali leśnicy w walce o wolną Polskę” – dodał.

Minister podkreślił również, że Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one blisko 30 proc. terytorium kraju. Zdecydowana większość stanowią lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Organizatorami wydarzenia były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie oraz Nadleśnictwo Pułtusk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ tnt/ pat/

Źródło: Centrum Prasowe PAP