Rusza bezpłatna ogólnoświatowa akademia e-learningowa stworzona z myślą o wspieraniu rozwoju kobiet

NOWY JORK – (BUSINESS WIRE) – Badiri E-Academy, bezpłatna ogólnoświatowa wielojęzyczna akademia internetowa została otwarta przez Instytucję ds. Rozwoju Kobiet NAMA z siedzibą w Szardży w tle obrad 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Akademia oferuje materiały edukacyjne i kursy specjalistyczne dostępne z każdego miejsca na świecie przez internet.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/20180928005252/en/

Działania te umacniają starania Zjednoczonych Emiratów Arabskich na rzecz wsparcia kobiet i opracowywania praktycznych rozwiązań w celu pokonywania przeszkód, które utrudniają dostęp do wiedzy i wysokiej jakości kształcenia.

Chociaż kursy i materiały edukacyjne wybrano w odpowiedzi na potrzeby kobiet w zakresie ich kształcenia i rozwoju kariery zawodowej, E-Academy jest otwarta zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn z każdego zakątka świata, zgodnie z przekonaniem NAMA, że wszyscy mają prawo dostępu do źródeł wiedzy.

Przy współpracy z brazylijską cyfrową platformą edukacyjną FazINOVA, Badiri E-Academy została oparta na modelu MOOC (ang. Massive Online Open Courses – masowe otwarte kursy online), i zapewnia nieodpłatny dostęp wszystkim osobom za pośrednictwem strony internetowej www.badiriacademy.org i aplikacji mobilnej.

Treści są zamieszczane przez międzynarodowe instytucje edukacyjne i szkoleniowe, jak również przez osoby prywatne, wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet i mężczyzn, studentów, młodych i doświadczonych przedsiębiorców, specjalistów, osób poszukujących pracy i wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności zawodowe i życiowe.

Uruchomieniu Badiri E-Academy towarzyszy kampania “#IWishILearned”, której celem jest podkreślenie wagi uczenia się przez całe życie i znaczenia tych umiejętności i wiedzy, których dostępność pomogłaby wielu osobom w rozwoju zawodowym i osobistym.

Osoby przyłączające się do kampanii zachęca się do zamieszczania na portalach społecznościowych filmików oznaczonych hasztagiem #IWishILearned, w których opowiedzieliby o tym, czego chcieliby się nauczyć.

W ramach pierwszego etapu swojej działalności E-Academy będzie oferowała specjalistyczne kursy z zakresu biznesu, przedsiębiorczości, kultury, teorii i nauk ścisłych w języku arabskim i angielskim. Lista będzie stopniowo uzupełniania o dodatkowe kursy i wersje językowe.

E-Academy zwróciła się do wszystkich uczelni wyższych, instytucji szkoleniowych i zawodowych oraz do ekspertów o zamieszczanie swoich treści na platformie edukacyjnej.

Link do materiału wideo: https://we.tl/t-zhSGiGOkQN

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20180928005252/en/

Źródło: NAMA

KONTAKT:

Instytucja ds. rozwoju Kobiet NAMA

National Network Communications NNC

Mousa Nimer

tel. +971502220561

e-mail: m.nimer@nncpr.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło: Centrum Prasowe PAP