Media przyszłości: eksperci na konferencji z okazji 100-lecia PAP

Wydarzenie poświęcone rozwojowi współczesnych mediów i perspektywom w tej dziedzinie rozpocznie się w czwartek 11 października 2018 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie o godz. 9.30. Wstęp na konferencję jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie: http://www.pap.pl/konferencje/

Celem konferencji jest zobrazowanie przyszłości mediów w dobie nowych technologii. Podczas wydarzenia prezentowany będzie potencjał komunikacji wykorzystującej Big Data oraz sztuczną inteligencję (AI). Prelegenci opowiedzą m.in. o wykorzystaniu tych technologii w systemach informacji, identyfikacji procesów gospodarczych oraz w VOD, a także o personalizacji treści agencyjnych i o roli algorytmów w mediach społecznościowych. Ważnym aspektem spotkania będzie również integracja środowiska mediów, technologicznego oraz biznesowego.

W obradach wezmą udział wykładowcy akademiccy oraz eksperci z branży mediów i nowych technologii, m.in.: dr hab. inż. Wiesław Cetera z Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik zespołu News Partnerships Facebooka w regionie EMEA Nick Wrenn, lider cyfryzacji KE Grzegorz Zajączkowski z Ministerstwa Cyfryzacji i TVP oraz prezes zarządu Polskich Badań Internetu Paweł Laskowski.

Konferencja Media Przyszłości organizowana jest przez Polską Agencję Prasową z okazji jubileuszu 100-lecia działalności. Wydarzenie objęte jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska, Polskie Radio, Facebook, Polskie Koleje Państwowe, Orlen, Zamek Królewski w Warszawie i Program Niepodległa.

Polska Agencja Prasowa to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

PAP jest spadkobierczynią Polskiej Agencji Telegraficznej utworzonej pod koniec 1918 roku przez Prezydium Rady Ministrów. We wrześniu 1939 roku PAT, wraz z rządem, ewakuowała się do Londynu. W 1991 roku doszło do symbolicznego połączenia PAT i działającej w kraju od 1944 roku PAP.

Źródło: Centrum Prasowe PAP