Concierge Auctions i oddział nieruchomości międzynarodowych ONE Sotheby’s sprzedają posiadłość na Florydzie o wartości 159 mln USD w aukcji bez limitu

NOWY JORK, 3 października 2018 r. /PRNewswire/ – Prawdziwie neoklasycystyczne dzieło sztuki, jakim jest Playa Vista Isle znajduje się na 5 arach w jednym z najwyższych punktów tak zwanej Mili Milionerów. Wyceniana na 159 milionów dolarów nieruchomość jest jedną z najdroższych posiadłości w sprzedaży w całym kraju. Wyjątkowa posiadłość zostanie sprzedana w ramach aukcji bez limitu ceny na żywo, która odbędzie się 15 listopada, zorganizowanej przez Concierge Auctions przy współpracy z oddziałem nieruchomości międzynarodowych ONE Sotheby’s.

Ukończona w roku 2018 i znajdująca się w idealnym położeniu przy Hillsboro Beach, w połowie drogi między obszarami miejskimi Miami i Palm Beach, posiadłość Playa Vista Isle to jedyna nieruchomość na całym Złotym Wybrzeżu, która ma dostęp do wybrzeża oceanicznego i śródlądowego. Przy tym posiadłość oferuje ponad 500 stóp prywatnej plaży oceanicznej, a także dwa doki głębokowodne mogące pomieścić dwa jachty o długości około 220 stóp i 150 stóp na raz znajdujące się przy śródlądowym wybrzeżu o długości około 500 stóp. Dodatkowych 17 prywatnych doków parkingowych zapewnia niezrównaną wygodę dla gości. To właśnie między innymi te elementy sprawiają, że Playa Vista Isle jest jedną z najbardziej wyjątkowych, luksusowych nieruchomości w całym kraju. Obejmująca obszar ponad 58 000 stóp kwadratowych nieruchomość została wykończona z największą dbałością o szczegóły przy użyciu najlepszych, uważnie dobieranych elementów z całego świata upiększonych pozłotą z płatków 22-karatowego złota. Nieruchomość Playa Vista Isle zdobyła tytuły najlepszej nieruchomości na świecie, najlepszej nieruchomości mieszkalnej na Florydzie oraz najlepszej pojedynczej rezydencji na Florydzie przyznawane przez organizację International Property Awards.

„Dbałość o szczegóły, którą widać na każdym kroku w Playa Vista Isle zaskakuje mnie za każdym razem – skomentowała Mayi de la Vega z ONE Sotheby’s. – Trudność w potencjalnym odtworzeniu projektu jest jednym z powodów, dla których jest on tak wyjątkowy. Nieruchomość jest wybitna pod każdym względem, a najbardziej wymagający nabywcy z całego świata muszą ją zobaczyć” – dodała.

„Nasz klient chciał nie tylko domu z światowej klasy wykończeniem, ale chciał domu dla kilku pokoleń. Na każdym etapie budowy nie szczędzono pieniędzy. Dom tej wielkości budowany z tym samym podejściem do kosztów, z zastosowaniem super luksusowych wykończeń i elementów takich, jak kino IMAX, z łatwością wyniósłby ponad 100 milionów dolarów tylko za budowę. A cena ta nie obejmuje ponad 5 arów wyjątkowej i bardzo wartościowej działki z dostępem do wybrzeża oceanicznego i śródlądowego oraz dwoma nowymi dokami głębokowodnymi” – skomentował Sean Murphy z Coastal Construction.

Do udogodnień w Playa Vista Isle, poza 11 sypialniami i 22 łazienkami, należą pierwsza na świecie, prywatna sala kinowa 3D-IMAX©, garaż na 20 samochodów z dostępem przez zabezpieczony tunel, piwnica na ponad 3000 butelek wina z indywidualną kontrolą temperatury i wilgotności regulowaną przez dostęp biometryczny oraz przyległą salką degustacyjną, podgrzewany basen bez krawędzi o powierzchni 4500 stóp kwadratowych, powiększone jacuzzi umiejscowione koło 40 stóp nad powierzchnią oceanu z niczym niezakłóconą panoramą horyzontu, 13 elementów wodnych w tym sześć wodospadów oraz pole do toczenia piłek golfowych (tzw. putting green). Do posiadłości przylega obszerna zielona przestrzeń, na której można wznieść dodatkową strukturę, zaprojektować ogród lub wznieść elementy rekreacyjne.

„Wybudowałem ten dom nie tylko z dbałością o światowej klasy wykończenia, ale także z myślą o przyszłych pokoleniach. Na każdym etapie budowy nie szczędziliśmy wydatków po to, aby uzyskać najlepszy efekt pod względem projektu, struktury i rzemiosła. Jeżeli coś nie było idealne, to robiliśmy to od nowa lub odsyłaliśmy do sprzedawcy, aż uzyskaliśmy perfekcyjny efekt – skomentował sprzedawca, Robert Pereira. – Nieruchomość jest dziełem sztuki strukturalnej, którego nie można odtworzyć, przez co tak trudno jest podać jednoznaczną wycenę. Dlatego też nieruchomość tak dobrze pasuje do platformy Concierge Auctions. Chcę pozwolić kupcom na wyznaczenie najwyższej wartości nieruchomości” – dodał sprzedawca.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie ConciergeAuctions.com lub pod numerem +1.212.202.2940.

Źródło: Concierge Auctions

KONTAKT:

Kari Neering

tel. (212) 257-1500

e-mail: kari@relevanceinternational.com

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/752771/Concierge_Auctions_Playa_Vista_Isle.jpg

Źródło: Centrum Prasowe PAP