Facebook Polska na żywo znad Wisły (Centrum Prasowe)

“Wisłą” to pierwszy taki organizowany przez Facebook projekt w Polsce. Celem wyprawy jest pokazanie pięknych, często nieznanych nadwiślańskich krajobrazów, a także zwrócenie uwagi na wyjątkowe inicjatywy i osoby działające na rzecz lokalnych społeczności na terenach w pobliżu największej polskiej rzeki.

“W Facebooku chcemy pomagać ludziom łączyć się i budować społeczności – cieszy nas, że mieszkańcy Polski wykorzystują platformę między innymi do wspierania lokalnych inicjatyw. Jednocześnie widzimy, że coraz chętniej wykorzystywanym formatem jest transmisja LIVE. Dlatego postanowiliśmy połączyć oba te elementy i zaprosić Polaków na spływ dolnym biegiem Wisły. Cała wyprawa transmitowana jest na stronie Facebook Polska, dzięki czemu każdy może płynąć razem z nami” – komentuje Robert Bednarski, Country Director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie.

Oprócz transmisji na żywo, użytkownicy Facebooka mogą obejrzeć materiały wideo, w których poznają historie lokalnych pasjonatów. Rozmowy z nimi prowadzi podróżnik i wideobloger Piotr “Gdzie Bądź” Jurkowski.

Projekt “Wisłą” potrwa od 2 do 6 października. Łódka Facebooka przepłynie trasę z Płocka do Gdańska, odwiedzając po drodze m.in. Ciechocinek, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew.

Źródło informacji: Biuro Prasowe Facebook Polska

UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)

Źródło: Centrum Prasowe PAP