Marka Jeep partnerem World Surf League

Zarówno we Francji jak i w Portugalii, marka Jeep będzie miała możliwość zaprezentowania szerokiej publiczności swojego podobieństwa ze światem surfingu, jak również zorganizowania dla odwiedzających jazd próbnych wielokrotnie nagradzanymi SUV-ami z gamy Jeepa. Ponadto, marka sponsorowała również etap WSL Championship Tour, który odbywał się od 2 do 16 lipca br. w Afryce Południowej i była partnerem kwalifikacji, które rozegrały się w Casablance (w Maroku) w dniach od 12 do 17 września br. oraz w Ericeira (w Portugalii) od 24 do 30 września br.

Przy okazji kolejnych rozgrywek, we Francji i w Portugalii, powstanie „Jeep Lounge”, gdzie odwiedzający i fani surfingu będą mogli uzyskać informacje na temat gamy samochodów Jeepa, zakupić produkty dostępne z całej kolekcji materiałów reklamowych Jeepa, jak również zarezerwować jazdę próbną za kierownicą modeli Jeepa. Do dyspozycji będzie m. in. nowy Jeep Wrangler, niekwestionowany „mistrz” jazdy terenowej oraz wyjątkowy samochód do codziennej jazdy miejskiej, oferujący doskonały poziom komfortu oraz znakomitą dynamikę jazdy i nowy Cherokee, kolejna odsłona najsprawniejszego w swej kategorii SUV-a, czującego się swobodnie zarówno w miejskich klimatach, jak i podczas terenowych przygód. Swoje miejsce odnalazł również Compass, doskonałe połączenie charakteru, designu i technologii Jeepa oraz nowy Renegade, pierwszy SUV Jeepa produkowany w zakładzie we Włoszech, który został odnowiony pod względem estetyki i nowych silników, stając się gwiazdą zarówno w miejskich klimatach, jak i na nieubitych szlakach. Odwiedzający będą mieli również okazję do przetestowania niepokonanego Trailhawka.

Ponadto, w „Jeep Lounge” odwiedzający będą mogli przeżyć swoją przygodę wirtualnego surfingu 360°, dzięki ekskluzywnemu wizjerowi wyprodukowanemu przez markę Jeep i działającemu w technologii Samsung Gear VR. Po założeniu specjalnych gogli, użytkownik znajdzie się na desce surfingowej, mierząc się z falami i mogąc wirtualnie stawić czoła prawdziwej „tubie wodnej”, dokładnie tak, jak zawodowcy, którzy biorą udział w zawodach. Fani będą mogli ponadto spróbować swoich sił na dwóch prawdziwych deskach surfingowych, które dzięki mechanicznemu systemowi „stawiają czoła” falom. Wreszcie, światowej sławy surferzy i ambasadorzy marki Jeep, Jordy Smith i Malia Manuel będą witać fanów podczas europejskich imprez i wezmą udział w licznych, organizowanych lokalnie atrakcjach.

Europejskie etapy prestiżowego WSL Championship Tour stanowią tylko niewielki wycinek inicjatyw przewidzianych w ramach współpracy pomiędzy marką Jeep, a World Surf League (WSL). Zgodnie z odnowioną na początku sezonu 2017 wieloletnią, globalną umową, marka jest oficjalnym i jedynym Globalnym Partnerem Motoryzacyjnym WSL oraz partnerem w ramach praw mianowania liderów w rankingach WSL Jeep w Championship Tour Kobiet i Mężczyzn.  Współpraca doskonale odzwierciedla wartości, które łączą markę Jeep i surfing: autentyczność, wolność, pasję, przygodę oraz podobieństwo pomiędzy szusowaniem na idealnej fali a przyjemnością terenowej jazdy.

Źródło: Centrum Prasowe PAP