Lifescan ogłasza plany innowacji na konferencji EASD: glukometr OneTouch Verio Reflect™ z Blood Sugar Mentor™

Berlin, 4 października 2018 r. /PRNewswire/ – W dniu dzisiejszym firma Lifescan, Inc., światowy lider w monitorowaniu poziomu glukozy we krwi, zaprezentowała swój najnowszy, innowacyjny produkt – glukometr OneTouch Verio Reflect™ – w ramach sympozjum na temat połączonej, samodzielnej kontroli glukozy we krwi na corocznym spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą (EASD) 2018.

System OneTouch Verio Reflect™ wyposażono w element Blood Sugar Mentor™(1), który opracowano w celu dokonywania analiz wzorców, informowania pacjentów o trendach w poziomie glukozy i zapewniania użytkownikom spersonalizowanych wytycznych, które mogą pomóc w wykrywaniu wzrostów i spadków poziomu cukru we krwi w stosunku do pożądanych ilości. Urządzenie ma także wskaźnik ColorSure® Dynamic Range Indicator (ColorSure® PLUS), który jest przedłużeniem serii technologii ColorSure® marki OneTouch®. Wskaźnik ColorSure® PLUS pomaga pacjentom w identyfikacji wyników glukozy zbliżających się do wysokich lub niskich. Miernik OneTouch Verio Reflect™ wyposażono także w opracowaną z myślą o użytkownikach aplikację mobilną OneTouch Reveal®, która cieszy się jedną z największych liczb pobrań wśród aplikacji dla diabetyków na całym świecie (2).

„System OneTouch Verio Reflect™ daje spersonalizowane wskazówki i motywację w czasie rzeczywistym w oparciu o wyniki glukozy w krwi pacjentów. Nowy system można dostosować do konkretnych pacjentów i ich potrzeb w czasie – wyjaśnił David DeJonghe, dyrektor strategii portfela w firmie Lifescan, Inc., który ogłosił plany na opracowanie nowego produktu w trakcie sympozjum. – Lifescan szczyci się długą historią innowacji w monitorowaniu glukozy we krwi. Będziemy dalej dążyć do innowacji na rzecz pacjentów i przyspieszymy postępy między innymi przez produkty takie, jak OneTouch Verio Reflect™ i aplikację do zarządzania cukrzycą OneTouch Reveal®” – dodał dyrektor.

Prezentacja nowego systemu jest momentem kulminacyjnym sympozjum sponsorowanego przez firmę Lifescan, na którym najważniejsi, międzynarodowi eksperci w zakresie leczenia cukrzycy podkreślili niezmienną wagę samodzielnej kontroli poziomu glukozy we krwi (SMBG) i możliwości związanych z wykorzystaniem połączonych systemów SMBG wykorzystujących smartfony oraz przyznali, że problem stałego wsparcia pacjentów i interakcji ciągle pozostaje bez rozwiązania.

„Wiele osób żyjących z cukrzycą typu 2 nie chce, żeby choroba była widoczna. Wolą dyskrecję i możliwość wyboru, więc noszenie urządzenia na sobie bez przerwy nie jest najlepszą dla nich opcją. Glukometry są najbardziej dokładnymi środkami pomiaru w najniższych kosztach – skomentowała dr Katharine Barnard, profesor wizytująca na wydziale psychologii zdrowia na uniwersytetach w Bournemouth i Southampton oraz brytyjska akredytowana psycholog zdrowia specjalizująca się w skutkach psychologicznych cukrzycy i zarządzaniu tą chorobą. – Rozwój nowej generacji połączonych narzędzi SMBG sprawi, że chorzy będą poświęcać mniej czasu na myślenie o czynnościach związanych z cukrzycą, a tym samym samodzielne zarządzanie chorobą będzie mniej problematyczne. Prawdziwy postęp” – dodała profesor.

W trakcie sympozjum, któremu przewodził lek. med. Steven Edelman, profesor kliniczny medycyny w Centrum Badań nad Metabolizmem i założyciel organizacji edukacyjnej non-profit Taking Control of Your Diabetes (TCOYD), ogłoszono także ukończenie prac nad wspólnym oświadczeniem na temat niedocenianej roli SMBG „Bridging to the Future: SMBG is Not Dead, it’s Under-Appreciated”.

Oświadczenie zawiera wnioski z szeregu sesji przeprowadzonych z wieloma liderami na tym polu i innymi zainteresowanymi w ciągu minionego roku na temat ciągłej wagi rozwiązań SMBG i możliwości zwiększenia ich potencjału. Autorzy planują opublikować oświadczenie w recenzowanym czasopiśmie naukowym w późniejszym okresie w tym roku.

System OneTouch Verio Reflect™ oczekuje nadania oznaczenia CE, a wprowadzenie urządzenia na rynek we Francji planowane jest na czwarty kwartał roku 2018, natomiast inne rynki w regionie EMEA mają mieć dostęp do produktu w roku 2019. System przechodzi także przez procedurę zatwierdzenia 510(k) amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz przez proces pozyskiwania licencji na urządzenie medyczne organizacji Health Canada. Ponadto miernik OneTouch Ultra Plus Reflect™ – glukometr z takimi samymi funkcjami jak OneTouch Verio Reflect™, który wykorzystuje paski testowe OneTouch Ultra Plus® zamiast pasków OneTouch Verio® – także oczekuje nadania oznaczenia CE, a wejście na rynek w Niemczech i Belgii planowane jest na czwarty kwartał roku 2018, natomiast inne rynki EMEA mają dołączyć do tych dwóch krajów w 2019 r.

Aplikację mobilną OneTouch Reveal® można pobrać za darmo na urządzenia Apple® z App Store® i Android™ z Google Play™ w 20 krajach na świecie, w tym w Argentynie, Algierii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Chile, Francji, Niemczech, Indiach, Włoszech, Irlandii, Meksyku, Portugalii, Katarze, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

O Lifescan, Inc.

Firma Lifescan, Inc. to światowy lider w monitorowaniu poziomu glukozy we krwi. Ponad 20 milionów osób na całym świecie polega na produktach marki OneTouch® w zarządzaniu cukrzycą, a platforma OneTouch Verio® ma na swoim koncie siedem lat potwierdzonej dokładności w ponad 70 000 punktach danych klinicznych (3). W USA firma Lifescan, Inc. jest wiodącym przedsiębiorstwem monitorowania poziomu glukozy we krwi, a produkty marki OneTouch® są częściej polecane przez endokrynologów, lekarzy pierwszego kontaktu i farmaceutów niż jakiejkolwiek innej firmy. Nowy system OneTouch Verio Reflect® i miernik OneTouch Verio Flex® wyposażono w technologię ColorSure®, która natychmiast wykazuje, czy wyniki glukozy we krwi są w normie czy też ją przekraczają. Natomiast wbudowane rozwiązanie Bluetooth® (i) Smart Technology umożliwia bezprzewodowe połączenie i płynną synchronizację obu mierników z aplikacją mobilną OneTouch Reveal®, która jest w czołówce 10 najczęściej pobieranych aplikacji do zarządzania cukrzycą na całym świecie (4). Tak system OneTouch Verio® Reflect, jak i miernik OneTouch Verio Flex® współpracują z aplikacją mobilną OneTouch Reveal® w celu niesienia pomocy osobom chorującym na cukrzycę i pracownikom służby zdrowia w zakresie wykorzystania mocy informacji do poczynienia postępów w zarządzaniu chorobą. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.OneTouch.com.

(1) Blood Sugar Mentor™ oznacza komunikaty o wzorach, komunikaty mentora i komunikaty nagród, które mogą pojawiać się wraz z wynikami badania poziomu cukrzycy we krwi.

(2) Dane R2G, sierpień 2018 r.

(3) Setford, et al. Seven-year surveillance of the clinical performance of a blood glucose test strip product. Journal of Diabetes Science and Technology (2017) 1-85.

(4) Dane R2G, sierpień 2018 r.

(i) Słowny znak towarowy Bluetooth® i logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi w posiadaniu Bluetooth SIG, Inc., a Lifescan Scotland Ltd. wykorzystuje znaki towarowe zgodnie z udzieloną licencją. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich odpowiednich właścicieli.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/748307/Lifescan_Inc___OneTouch_Verio_Reflect.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/749088/Lifescan_Logo.jpg

Źródło: Lifescan, Inc.

Źródło: Centrum Prasowe PAP