Hikvision pozyskuje certyfikat Common Criteria

HANGZHOU, Chiny, 9 października 2018 r. /PRNewswire/ – Firma Hikvision, wiodący na świecie dostawca innowacyjnych produktów i rozwiązań bezpieczeństwa, ogłosiła dziś, że seria produktów aparatów sieciowych DS-2CD3 i DS-2CD5 zdobyła certyfikat wspólnych kryteriów oceny bezpieczeństwa technologii informacyjnych, zwany certyfikatem Common Criteria lub CC. Typ zabezpieczenia EAL2 został wzmocniony ALC_FLR.2 (EAL2+). Odznaczenie to potwierdza zaangażowanie firmy Hikvision w niezawodność i cyberbezpieczeństwo na rzecz międzynarodowych klientów.

Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych standardów (ISO/IEC 15408) w zakresie bezpieczeństwa technologii informacyjnych certyfikat Common Criteria znajduje głównie zastosowanie w ocenie bezpieczeństwa i niezawodności produktów i rozwiązań informacyjnych, a także obejmuje ochronę informacji prywatnych. Organizacje i agencje rządowe [1] z 28 krajów przyłączyły się do umowy w zakresie rozpoznawalności Common Criteria (CCRA) [2], w tym oddział National Information Assurance Partnership przy amerykańskim departamencie obrony. Wiele firm prywatnych stosuje CC jako wymaganie przy różnorodnych nabyciach.

„Wejście w erę połączoną i inteligentną oznacza, że przed branżą bezpieczeństwa stoją zupełnie nowe możliwości rozwoju, ale także nowe wyzwania. Hikvision zawsze z oddaniem pracuje nad jakością, bezpieczeństwem i innowacyjnością produktów ochrony” – skomentował dr Wang Bin, główny dyrektor laboratorium sieciowego i bezpieczeństwa informacji oraz oddziału bezpieczeństwa sieci w Hikvision.

Aby pozyskać certyfikat Common Criteria, firma Hikvision z powodzeniem przeszła rygorystyczną ocenę wydajności przeprowadzoną przez laboratorium testowe Common Criteria Brightsight, znaną na całym świecie instytucję zajmującą się oceną bezpieczeństwa.

O Hikvision

Firma Hikvision jest jednym z wiodących na świecie dostawców innowacyjnych produktów i rozwiązań bezpieczeństwa. Charakteryzując się najsilniejszą grupą pracowników w zakresie badań i rozwoju, firma Hikvision rozwija kluczowe technologie szyfrowania obrazu i dźwięku, przetwarzania obrazu wideo i powiązanego przechowywania danych, a także pracuje nad przyszłościowymi rozwiązaniami, w tym chmura obliczeniowa, duże dane i głębokie uczenie. Poza branżą systemów nadzoru wizyjnego firma Hikvision działa także w branży domowej technologii smart, automatyzacji przemysłowej oraz elektroniki samochodowej w celu realizacji długofalowej wizji. Zawsze tworząc wartość dla klientów, firma Hikvision zarządza 38 regionalnymi oddziałami na całym świecie, co pozwala jej osiągnąć prawdziwie globalny zasięg. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.hikvision.com.

[1] https://www.commoncriteriaportal.org/files/CCRA%20-%20July%202,%202014%20-%20Ratified%20September%208%202014.pdf

[2] https://www.commoncriteriaportal.org/ccra/members/

Źródło: Hikvision Digital Technology Co., Ltd.

Źródło: Centrum Prasowe PAP