Risen Energy przyspiesza ekspansję w Azji Południowowschodniej przez podpisanie kontraktu na prace w zakładzie fotowoltaicznym w Wietnamie

NINGBO, Chiny, 8 października 2018 r. /PRNewswire/ – Firma Risen Energy niedawno ogłosiła podpisanie kontraktu z Surya Prakash Vietnam Energy Company Limited, oddziałem w pełni kontrolowanym przez Shapoorji Pallonji Group, jedną z największych w Indiach, prywatnych grup rozwoju infrastruktury. Jest to kolejna transakcja na rynku Azji Południowowschodniej po podpisaniu podobnego kontraktu zleceniowego na projekt o mocy 61 MW w tej samej prowincji z wietnamską firmą Tasco.

Elektrownia o mocy 50 MW, której dotyczy najnowszy kontrakt, zostanie wyposażona w wysoko wydajne polikrystaliczne moduły o mocy 360 W. W celu zmaksymalizowania energii generowanej w elektrowni przy jak najwyższym wskaźniku wykorzystania lądu firma Risen Energy planuje zamontowanie i wykorzystanie dwóch systemów, które będą ze sobą współpracować. Aż 26 MW energii będzie pozyskiwanych poprzez uruchomienie systemu śledzenia, w ramach którego panele słoneczne będą poruszać się zgodnie z ruchem słońca, a pozostałe 24 MW zostaną wygenerowane z wykorzystaniem stałej struktury. Połączenie rozwiązań doprowadzi do utworzenia rozwiązania generacji energii, które zapewni najwyższy zwrot z inwestycji.

Planowane podłączenie elektrowni do sieci ma mieć miejsce 30 czerwca 2019 r., a zakład ma generować 81 429 MWh rocznie. Elektryczność wygenerowana w elektrowni trafi do EVN, czyli wietnamskiej państwowej sieci energetycznej.

„Po dogłębnej analizie wietnamskiego rynku i miejscowej ocenie projektu wybraliśmy najbardziej kompleksowe i najwydajniejsze rozwiązania generacji energii, biorąc pod uwagę konkretne wymagania projektu: użycie systemów śledzących z jednoczesnym zapewnieniem jak największego zwrotu z inwestycji. Chcemy, aby zakład w przyszłości pełnił rolę modelu pokazowego kolejnych systemów śledzących. Planujemy ścisłą współpracę z solidnymi firmami, w tym Surya Prakash w celu realizacji większej liczby profesjonalnych i wydajnych rozwiązań generacji energii fotowoltaicznej” – skomentował Liu Dong, dyrektor generalny firmy Risen Energy Vietnam.

Biorąc pod uwagę miejscowe biuro oraz profesjonalny, skupiony na wydajności zespół projektowy w Wietnamie, firma Risen Energy z pewnością może w systematyczny sposób realizować projekty w regionie. Chiński producent produktów fotowoltaicznych przewiduje, że do końca roku cała pojemność zainstalowana projektów w Wietnamie, które już są w budowie, sięgnie 160 MW.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/752010/Risen_Energy_Vietnam.jpg

Źródło: Risen Energy Co., Ltd

Źródło: Centrum Prasowe PAP