Grupa międzynarodowych szkół kieruje się do Londynu

– Przeprowadzka wesprze utworzenie nowej fundacji charytatywnej i centrum kampanii na rzecz uczniów i nauczycieli poprzez środki w wysokości 75 milionów funtów.


HONGKONG, 10 października 2018 r. /PRNewswire/ – Wiodąca na świecie sieć bardzo dobrych szkół Nord Anglia Education (NAE) przenosi siedzibę główną z powrotem do Wielkiej Brytanii.

W nowej bazie organizacja NAE założy fundację charytatywną, a także zainicjuje innowacyjne, globalne centrum kampanii, które wesprze uczniów i nauczycieli w przekładaniu pomysłów na zmiany na wpływowe, zrównoważone rozwiązania.

Poprzednia siedziba główna placówek Nord Anglia Education w Wielkiej Brytanii została przeniesiona do Hongkongu w 2012 r. w ramach ekspansji w Chinach i Azji Południowowschodniej. W wyniku tej decyzji doszło do nabycia 15 szkół i utworzenia ośmiu nowych placówek w regionie.

Organizacja jest obecnie w posiadaniu 56 szkół w 27 krajach. Główny dyrektor Nord Anglia Education Andrew Fitzmaurice wyraził przekonanie, że przeprowadzka do Londynu pozwoli organizacji NAE na lepszą współpracę z międzynarodową siecią szkół w przyszłości.

„Organizacja Nord Anglia Education znacząco się rozrosła w ciągu ostatnich sześciu lat. Obecnie nasze szkoły rozsiane są po całym świecie, od Pekinu po Sao Paulo” – skomentował dyrektor Fitzmaurice.

„W ubiegłym miesiącu otworzyliśmy nową szkołę w Dublinie w Irlandii i nabyliśmy placówkę American International School w Rotterdamie” – dodał dyrektor.

„W przyszłości Londyn będzie idealną bazą dla naszego zespołu wsparcia centralnego. Stąd będziemy w stanie skutecznie realizować potrzeby edukacyjne naszych 53 000 uczniów z całego świata” – wyjaśnił Fitzmaurice.

Przeprowadzka przyczyni się do utworzenia 80 nowych miejsc pracy w stolicy w zespole wsparcia centralnego organizacji, czyli w sektorach informatyki, kadr, marketingu, finansów, prawa i administracji. Siedziba główna w Londynie będzie pełnić rolę węzła dla pięciu biur regionalnych w Chicago, Dubaju, Genewie, Ho Chi Minh i Szanghaju.

Wraz z postępującym rozwojem organizacja NAE zobowiązała się do przekazywania części rocznych zysków na cele założenia nowej fundacji charytatywnej i wspierania utworzenia prowadzonego przez uczniów globalnego centrum kampanii, które pozwoli 53 000 uczniom na wywarcie wpływu na przyszłość. Organizacja przewiduje, że w ciągu kolejnej dekady przekaże na te cele około 75 milionów funtów.

„Najważniejszą częścią naszej struktury są nasi uczniowie” – potwierdza dyrektor Fitzmaurice.

„Oni chcą i mogą zmienić świat. Z pewnością tego dokonają. Mamy nadzieję, że nasza organizacja charytatywna i globalne centrum kampanii pomogą im w szybszej, skuteczniejszej i bardziej zrównoważonej realizacji tego celu” – dodał dyrektor.

Inicjatywom przewodzić będzie Katie White OBE, która potwierdziła, że celem dążeń jest udostępnienie młodym ludziom narzędzi, zasobów i umiejętności koniecznych do przemiany pasji w energię konieczną do przeprowadzenia systemowych zmian.

„Chcemy zachęcać i przygotowywać jutrzejszych przywódców, managerów, opiniotwórców i przedsiębiorców do wywierania pozytywnego wpływu na zmiany i rozwijania zrównoważonych społeczności” – skomentowała White.

„Nasze szkoły już podejmują niesamowite społeczne inicjatywy. Chcemy, żeby globalne centrum kampanii było kolejnym krokiem w tym kierunku. Jesteśmy w wyjątkowej pozycji, pozwalającej nam na krzewienie dobra społecznego i chcemy to jak najlepiej wykorzystać” – dodała.

Poza utworzeniem fundacji charytatywnej i globalnego centrum kampanii fundusze zostaną także przeznaczone na cele wdrożenia pierwszej na świecie platformy „Share A Dream”, czyli strony internetowej umożliwiającej uczniom placówek NAE z całego świata na dzielenie się akcjami filantropijnymi i ich wspieraniem z pomiarami spędzonego czasu i zebranych środków.

Platforma przechodzi obecnie etap pilotażowy w pięciu placówkach NAE: College Alpin Beau Soleil, College Champittet, Nyon i College Champittet Pully, British International School of Houston i British International School, Ho Chi Minh.

Przewodniczący grupy doradczej Nord Anglia Education lord David Puttnam potwierdził, że inicjatywy te pozwolą uczniom NAE na zaangażowanie się w typ zmian systemicznych, które przyczynią się do zrównoważonych różnic w społeczeństwie.

„W naszych szkołach uczymy 53 000 młodych ludzi, którzy, mamy nadzieję, będą widzieć siebie jako przyszłych twórców zmian” – skomentował lord Puttnam.

Organizacja Nord Anglia Education prowadzi obecnie rekrutację do umożliwienia przeprowadzki do Londynu. Londyńska siedziba ma rozpocząć działalność w pierwszym kwartale roku 2019.

„Kiedy nasi uczniowie zaczną w przyszłości pracę chcemy, żeby mieli do dyspozycji zestaw umiejętności pozwalający im na wprowadzanie prawdziwych i znaczących zmian w społecznościach na całym świecie” – skomentował Fitzmaurice.

Dodatkowe informacje na temat organizacji Nord Anglia Education można znaleźć na stronie www.nordangliaeducation.com.

Więcej informacji o „Share A Dream” można znaleźć na stronie www.shareadream.org.

Logo – http://photos.prnasia.com/prnh/20170228/8521701149LOGO

Źródło: Nord Anglia Education

Źródło: Centrum Prasowe PAP