Trina Solar zdobywa złoty medal w znanym rankingu CSR

Changzhou, Chiny, 12 października 2018 r. /PRNewswire/ – Firma Trina Solar została niedawno odznaczona złotym medalem drugi rok z rzędu w uznaniu działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przez EcoVadis, niezależną, zewnętrzną organizację przeprowadzającą ocenę. Zgodnie z opublikowanym raportem całkowity wynik Trina Solar pozwolił firmie na zajęcie miejsca wśród czołowych 3% przedsiębiorstw w branży produkcji komponentów i płyt elektronicznych.

Ocena organizacji EcoVadis obejmuje 21 kryteriów zgrupowanych w 4 kategoriach (środowisko, praca i prawa człowieka, etyka, zrównoważone zakupy). Kryteria zostały opracowane na bazie międzynarodowych standardów CSR, w tym zasad Global Compact, konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy, standardu Globalnej Inicjatywy Sprawozdawczej itp. W tegorocznej ocenie firma Trina Solar uzyskała całkowity wynik 65 punktów. W kategorii środowisko Trina Solar uzyskała 70 punktów i zajęła miejsce w czołowych 6% firm w branży. W kategorii praca i prawa człowieka Trina Solar zdobyła 70 punktów i uplasowała się w czołowych 5% branży, natomiast w kategorii zrównoważonych zakupów Trina Solar zdobyła 60 punktów i znalazła się w czołowych 7% branży.

Przewodniczący i główny dyrektor wykonawczy firmy Trina Solar Gao Jifan stwierdził, że złoty medal jest dowodem na długofalowe działania i osiągnięcia firmy Trina Solar w zakresie promowania zrównoważonego rozwoju. Trina Solar to więcej niż tylko producent zielonej energii, firma wdraża zrównoważone podejście w praktyce. W celu objęcia pozycji międzynarodowego lidera energetycznego internetu rzeczy firma Trina Solar będzie ciągle realizować społeczną odpowiedzialność biznesu i wdrażać misję energii słonecznej dla wszystkich.

Organizacja EcoVadis ma swoją siedzibę w Paryżu, skąd ocenia działanie i zasady międzynarodowych dostawców, a także analizuje ich opublikowane raporty związane ze środowiskiem, pracą i prawami człowieka, etyką i zrównoważonymi zakupami. Wśród subskrybentów EcoVadis znajduje się obecnie 50 000 jednostek ze 150 krajów i 190 sektorów branżowych. Ponad 300 międzynarodowych firm korzysta z usług EcoVadis do monitorowania społecznej odpowiedzialności biznesu partnerów handlowych.

O Trina Solar Limited

Firma Trina Solar Limited jest wiodącym, globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań energii solarnej. Założona w 1997 roku firma Trina Solar opracowuje własne, inteligentne rozwiązania fotowoltaiczne na potrzeby dużych elektrowni, a także w rozwiązaniach przemysłowych i mieszkaniowych oraz w systemach przechowywania energii i modułach fotowoltaicznych. Jako największy na świecie dostawca zintegrowanych systemów energii słonecznej firma Trina Solar jest pionierem w zakresie energetycznego internetu rzeczy i pracuje nad objęciem pozycji globalnego lidera w tym nowym sektorze. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.

Źródło: Trina Solar Limited

Źródło: Centrum Prasowe PAP