Apartamenty w Central Park Tower, najwyższym mieszkalnym budynku na świecie, już w sprzedaży

NOWY JORK, 15 października 2018 r. /PRNewswire/ – Uznany w całym kraju deweloper nieruchomości firma Extell Development Company ogłosiła dziś rozpoczęcie sprzedaży apartamentów w najwyższym na świecie budynku mieszkalnym. Wieża ze szkła i stali wspina się na wysokość 1550 stóp przy słynnej alei Billionaire’s Row w Nowym Jorku. Budynek Central Park Tower będzie jednym z najbardziej prestiżowych adresów na świecie. Z wieżowca rozciągać będą się rozległe widoki, a sam budynek charakteryzuje się wyjątkowym kunsztem architektonicznym, dobrymi rozkładami i niezrównanym poziomem usług. Central Park Tower z pewnością stanie się nowym symbolem wieżowca w Nowym Jorku.

„Po ponad dekadzie planowania i współpracy z najbardziej utalentowanymi architektami, inżynierami i projektantami stanął nowy, kultowy budynek Manhattanu – skomentował Gary Barnett, założyciel i prezes firmy Extell Development Company. – Central Park Tower to zupełnie nowy poziom projektowania, jakości i usług. Budynek ten zaznaczy się w historii Nowego Jorku jako miejsce zamieszkania, które zmieniło definicję luksusowego stylu życia” – dodał prezes.

Wieżowiec położony jest przy 57 Ulicy Zachodniej, najbardziej prestiżowej ulicy w Nowym Jorku. Znany Central Park położony jest bezpośrednio na północ od budynku, a tętniący życiem węzeł Columbus Circle znajduje się na zachodzie. Firma Extell rozpoczęła budowę przy znanej obecnie jako alei Billionaire’s Row przez wzniesienie One57, pierwszego superwieżowca przy 57 Ulicy. To w tej umieszczonej nad pięciogwiazdkowym hotelem flagowym Park Hyatt, bijącej rekordy wieży ze szkła z widokiem na Central Park znajduje się najdroższy jak do tej pory apartament w Nowym Jorku, którego cena sprzedaży wyniosła 100,5 miliona dolarów.

Wieżowiec Central Park Tower został zaprojektowany przez firmę Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS+GG), która z oddaniem zajmuje się projektowaniem wysoko wydajnych, oszczędnych energetycznie, robiących wrażenie konstrukcji na skalę międzynarodową. Firma AS+GG współpracowała z klientami z całego świata w ramach zaprojektowania dziewięciu z najwyższych i najwydajniejszych na świecie budynków. Obecnie AS+GG zajmuje się projektowaniem kolejnego najwyższego budynku, Jeddah Tower, który wznoszony jest w Arabii Saudyjskiej oraz Wuhan Greenland Center i Greenland Tower Chengdu w budowie w Chinach.

Biorąc pod uwagę zakres doświadczenia, firma AS+GG jest idealnym partnerem jeżeli chodzi o realizację kultowych, wyróżniających się budynków, jak na przykład Central Park Tower. Fasada budynku wyróżnia się od otaczających konstrukcji przez połączenie szkła, satynowej stali nierdzewnej oraz przyciągających światło poziomych i pionowych detali, które podkreślają współgranie faktury i światła. Na wysokości 300 stóp od poziomu ulicy budynek ma wsporniki po wschodniej stronie, przez co mieszkania skierowane ku zachodowi mają widoki na Central Park.

Najważniejszymi zaletami mieszkania w Central Park Tower są wspaniałe widoki i rozkład mieszkań. Obszerne pomieszczenia dzienne i rozrywkowe są strategicznie umieszczone w rogach apartamentów w celu jak najlepszego wykorzystania panoramicznych widoków na miasto. Elementy strukturalne są dyskretnie ulokowane miedzy pomieszczeniami mieszkalnymi, przez co apartamenty charakteryzują się oknami od sufitu do podłogi, niczym niezakłóconymi widokami i dobrymi rozkładami.

„Jednym z najważniejszych obowiązków architektury jest ciągłe podnoszenie poziomu wrażeń przy jednoczesnym tworzeniu struktur, które są eleganckie i pokorne – skomentował Gordon Gill z firmy Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. – Budynek Central Park Tower został zaprojektowany w celu wykorzystania ducha Nowego Jorku i wpasowania się w adres przy Billionaire’s Row i Central Park” – dodał architekt.

Wnętrza apartamentów zaprojektowała firma Rottet Studio, która pracowała wcześniej między innymi nad The Surrey Hotel na Manhattanie, The St. Regis w Aspen, The Beverly Hills Hotel Presidential Bungalows i The River Oaks w Houston. Wnętrza autorstwa Rottet charakteryzują się przywiązaniem do szczegółów i wykorzystaniem unikalnych, niestandardowych wykończeń w celu nadania przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Od 32 piętra w górę w budynku znajduje się 179 superluksusowych apartamentów, które mają od dwóch do ośmiu sypialni i od 1435 do ponad 17 500 stóp kwadratowych powierzchni.

W tym jednym z najwyższych budynków mieszkalnych w historii znajdować się będzie jeden z najbardziej ekskluzywnych prywatnych klubów Central Park Club. W klubie o powierzchni około 50 000 stóp kwadratowych na trzech piętrach znajdować się będą luksusowe rozrywki, z których każda będzie źródłem niezapomnianych wrażeń z pięciogwiazdkową obsługą.

Na pierwszym poziomie klubu na 14 piętrze znajdować się będzie salon dla mieszkańców z bilardem, salą kinową i salą spotkań. Głównym elementem na tym piętrze będzie taras o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych z oszałamiającym basenem o długości 60 stóp, cabaną, barem, ścianą z projektorem, usługami gastronomicznymi i zewnętrznym placem zabaw. W centrum zdrowia i wellness na 16 piętrze znajdować się będzie kryty basen o długości 63 stóp, dobrze wyposażone centrum fitness, boisko do koszykówki, parkiet do squasha, sauna, łaźnia i pokoje zabiegowe. Punktem kulminacyjnym klubu jest 100 piętro na wysokości ponad 1000 stóp. Plany na zagospodarowanie tego poziomu nie zostały jeszcze opublikowane.

Na parterze budynku znajdować się będzie nowy, siedmiopiętrowy flagowy dom towarowy Nordstrom NYC o powierzchni 320 000 stóp kwadratowych. Dom towarowy będzie największym i najlepszym symbolem marki. Po 30 latach poszukiwań najlepszego miejsca, sieć odzieżowa rodem z Seattle wybrała Central Park Tower na lokalizację największej inwestycji projektowej w swojej ponad 100-letniej historii.

Firma Extell wznosi Central Park Tower przy współpracy z SMI USA (SMI), amerykańskim oddziałem Shanghai Municipal Investment, wiodącym przedsiębiorstwem inwestycji infrastrukturalnych odpowiedzialnym za znany, drugi co do wielkości na świecie budynek Shanghai Tower.

Firma Extell Development Marketing Group będzie wyłącznym sprzedawcą i marketerem apartamentów w Central Park Tower. Pierwsze transakcje mają dojść do realizacji pod koniec roku 2019. Informacje na temat sprzedaży można pozyskać pod numerem 212-957-5557 lub na stronie www.centralparktower.com, gdzie można także umówić się na spotkanie.

O Extell

Firma Extell Development Company jest uznanym w całym kraju deweloperem nieruchomości mieszkalnych, użytkowych, sklepowych, turystycznych i mieszanych prowadzącym działalność głównie na Manhattanie i w innych dużych miastach w kraju. Przy współpracy z najlepszymi na świecie architektami i projektantami firma Extell tworzy nieruchomości wyróżniające się niezwykłymi projektami, dobrymi planami i najlepszymi udogodnieniami.

Obecnie firma wznosi największy kompleks apartamentowców w dolnej części Manhattanu One Manhattan Square tuż przy nowojorskim porcie. Z kompleksu rozlegają się zapierające dech w piersiach widoki na wodę i miasto, a do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie ponad 100 000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowych. Inny wieżowiec to Brooklyn Point, który po ukończeniu będzie najwyższym budynkiem w tej dzielnicy. Firma wznosi także The Kent przy 200 East 95 Street, który jest hołdem dla nowojorskich budynków w stylu art deco, a którego wnętrza są echem klasycznej elegancji panującej na Upper East Side. Inny budynek to 1010 Park, kolekcja 11 piętrowych budynków z luksusowymi apartamentami na pojedynczych i podwójnych piętrach. Firma pracuje także nad 70 Charlton, pierwszym luksusowym apartamentowcem przy Hudson Square, dzielnicy West SoHo. Firma Extell przeprowadziła także renowacje i remonty szeregu znanych budynków w najlepszych dzielnicach, w tym dawnego Stanhope Hotel przy 995 Fifth Avenue oraz The Belnord na Upper West Side. Dodatkowe informacje na temat Excell można znaleźć na stronie www.extell.com.

O Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS+GG) to biuro architektoniczne zajmujące się projektowaniem wysoko wydajnych, oszczędnych energetycznie i zrównoważonych budynków. AS+GG podchodzi do każdego projektu ze zrozumieniem tego, że architektura ma wyjątkowy wpływ na życie społeczności. Firma dąży do tworzenia projektów, które wspierają społeczeństwo, wdrażają postępy nowoczesnych technologii, podtrzymują środowisko naturalne i są źródłem inspiracji do ulepszania świata dookoła. Poza kilkoma projektami kulturowymi i mieszanymi w USA firma AS+GG obecnie projektuje budynki w Arabii Saudyjskiej, Dubaju, Chinach, Indiach i Kanadzie. Firma została założona w 2006 r. przez Adriana Smitha, Gordona Gilla i Roberta Foresta. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie smithgill.com.

O SMI

SMI USA, to amerykański oddział Shanghai Municipal Investment, firmy zajmującej się inwestycjami i zarządzaniem nieruchomościami z siedzibą w Nowym Jorku, znanej także jako Shanghai Chengtou. Firma SMI USA szczyci się uczciwością, profesjonalizmem i najlepszymi aktywami w swojej klasie, co pozwala na prowadzenie projektów z łatwością od pomysłu po zdanie gotowych budynków.

SMI USA to amerykański oddział wpływowej spółki-matki, która jest największym przedsiębiorstwem w rękach państwa w Szanghaju. Firma SMI ma obecnie dwie spółki podległe notowane na giełdzie oraz 11 prywatnych spółek podległych i stowarzyszonych. Firma rozwija się wraz z planami rozwoju, inwestycji, budowy i prowadzenia infrastruktury.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/768349/Central_Park_Tower.jpg

Wideo – https://mma.prnewswire.com/media/768352/Extell_Development_Company_Central_Park_Tower.mp4

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/768355/Central_Park_Tower_Kitchen.jpg

Źródło: Extell Development Company

Źródło: Centrum Prasowe PAP