MI: kończy się modernizacja dworca w Jaworze (komunikat)

– MI informuje:

Kończy się modernizacja dworca w Jaworze

W czwartym kwartale tego roku zakończy się remont dworca kolejowego w Jaworze na Dolnym Śląsku. Zabytkowy obiekt jest przebudowywany ze środków własnych PKP SA i budżetu państwa. Nakłady na ten cel wynoszą ponad 13 mln zł.

– Modernizacja dworca w Jaworze jest przekładem, że konsekwentnie przywracamy kolej regionom. Programem dworcowym objęliśmy nie tylko obiekty w aglomeracjach, ale także w mniejszych miastach – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas briefingu prasowego przed dworcem w Jaworze 15 października 2018 r.

Hol dworca został wyposażony w ławki z oparciami i podłokietnikami oraz węzeł sanitariatów, z toaletą przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi będą mieli do dyspozycji pomieszczenie wyposażone z przewijak oraz miejsce do siedzenia, szczególnie przydatne w sytuacji, gdy trzeba nakarmić dziecko.

Wprowadzono udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przewidziano likwidację barier architektonicznych, zapewnienie dostępu do wszystkich pomieszczeń ogólnodostępnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, matek z dziećmi w wózkach, osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Zostanie również wykonana ścieżka dotykowa dla osób niewidomych i słabowidzących.

Duży nacisk położono na kwestie bezpieczeństwa: wykonano instalację systemu telewizji przemysłowej wewnątrz dworca i na zewnątrz.

Dworzec w Jaworze będzie kolejnym obiektem na Dolnym Śląsku udostępnionym podróżnym, po dworcach w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Smardzewie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

dma/ krap/

Źródło: Centrum Prasowe PAP