Trina Solar dostarcza moduły do największej na Ukrainie elektrowni solarnej

CHANGZHOU, Chiny, 16 października 2018 r. /PRNewswire/ – Firma Trina Solar Limited ogłosiła niedawno, że dostarczyła moduły fotowoltaiczne o mocy 123 MW do elektrowni solarnej wznoszonej przez DTEK, największe prywatne przedsiębiorstwo energetyczne na Ukrainie. Po realizacji projekt stanie się największym zakładem energii fotowoltaicznej w regionie i największą pojedynczą elektrownią fotowoltaiczną w Europie.

Położona w okolicy Nikopolu w regionie Dnipropetrovsk Oblast – Ukrainie środkowa – elektrownia ma planowaną pojemność 246 MW, a rocznie będzie generować 280 milionów kWh energii słonecznej, tym samym plasując się wśród trójki największych dostawców tego typu w Europie. Budowa elektrowni, której wykonawcą jest firma China Machinery Engineering Corporation (CMEC) ma zostać ukończona na początku roku 2019 i podłączona do sieci w marcu. Od tej chwili elektrownia będzie w stanie zagwarantować dostawy energii na potrzeby 100 000 gospodarstw domowych na Ukrainie i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad 300 000 ton rocznie.

Obecnie dostawy energetyczne Ukrainy wykorzystują głównie paliwa kopalne i energię jądrową, a odnawialne źródła energii stanowią bardzo mały odsetek. W celu większego zróżnicowania źródeł energii Rząd Ukrainy zainicjował krajową strategię rozwoju energii, której celem jest zwiększenie pojemności zainstalowanej energii odnawialnej do 5 GW do roku 2020.

„Wraz z postępami technologii rozwiązania fotowoltaiczne jako źródła energii będą stopniowo osiągać parytet sieci. Jednocześnie zapotrzebowanie na rynkach wschodzących rośnie. W tym roku firma Trina Solar kilka razy przynosiła dobre wieści z rynków wschodzących, w tym Ukrainy i Wietnamu. Cieszymy się z uznania i zaufania lokalnych klientów. Jako globalna firma fotowoltaiczna, która od dłuższego czasu się rozwija, Trina Solar nadal będzie promować zastosowanie i wdrażanie czystej energii na całym świecie” – skomentował Yin Rongfang, wiceprezes wykonawczy firmy Trina Solar.

Jako wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań solarnych firma Trina Solar skompletowała solidny zespół sprzedaży i działalności zagranicznej, a produkty firmy trafiają do ponad 100 krajów. W 2017 r. sprzedaż modułów firmy Trina Solar na całym świecie przekroczyła 9 GW, a 60% modułów trafiło na rynki zagraniczne.

Trina Solar Limited

Firma Trina Solar Limited jest wiodącym, globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań energii solarnej. Założona w 1997 roku firma Trina Solar opracowuje własne, inteligentne rozwiązania fotowoltaiczne na potrzeby dużych elektrowni, a także w rozwiązaniach przemysłowych i mieszkaniowych oraz w systemach przechowywania energii i modułach fotowoltaicznych. Jako największy na świecie dostawca zintegrowanych systemów energii słonecznej firma Trina Solar jest pionierem w zakresie energetycznego internetu rzeczy i pracuje nad objęciem pozycji globalnego lidera w tym nowym sektorze.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.

Źródło: Trina Solar Limited

Źródło: Centrum Prasowe PAP