Ferma Oldar to najwyższa jakość produktów

Ferma Oldar to polski producent Jaj z Sokołowa, powstała w 1990 r. Jej działalność jako zakładu pakowania polega na przygotowywaniu jaj konsumpcyjnych do sprzedaży – w tym m.in. na znakowaniu, dezynfekowaniu i pakowaniu jaj oraz produkcji pasteryzowanej masy jajowej.

Firma dostarcza jaja do sieci handlowych, hurtowni i przetwórni na całym świecie, m.in. w 18 krajach UE, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jako jeden z niewielu zakładów pakowania w Polsce posiada certyfikat BRC świadczący o wypełnianiu restrykcyjnych norm w procesie produkcyjnym i technologicznym oraz certyfikat AgroBioTest dla produktów ekologicznych.

Fermę Oldar poddano wszechstronnym kontrolom, gdy w 2017 r. w Uwaga! TVN firmie zarzucono szereg nieprawidłowości. Od tego czasu znalazła się pod lupą organów nadzorczych, m.in. Powiatowego Lekarza Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Straży Granicznej, Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

„Żadna z tych kontroli nie wykazała nieprawidłowości, a Prokuratura Rejonowa umorzyła postępowanie” – podkreśla prezes Dębska.

Dodaje, że w ostatnich dniach TVN wyemitował sprostowanie, które głosi m.in., iż Ferma Oldar nie przedłuża terminu przydatności jaj określonego przez przepisy prawa. „Towar wprowadzany do obrotu przez Fermę Oldar jest świeży i w terminie przydatności. Każdy pracownik firmy pracujący w styczności z żywnością posiada ważne orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych. Ferma Oldar nie ma nic wspólnego z procederem zakupu i przetwarzania jaj z martwymi zarodkami” – podkreśliła prezes Dębska, odwołując się do treści sprostowania.

„W szczególności nieprawdziwe są zarzuty, że w zakładzie Fermy Oldar miał odbywać się nielegalny zabieg przedłużania terminu ważności jaj oraz jakoby firma miała zlecić sfałszowanie daty przydatności do spożycia jaj, których nie sprzedano w terminie” – podkreśla zarząd Fermy Oldar, powołując się na wyniki kontroli organów nadzorczych.

Ferma Oldar spełnia surowe normy jakości produkcji, jest otwarta na wszelkie kontrole państwowych instytucji – m.in. Wojskowej Inspekcji Weterynaryjnej, Biura Ochrony Rządu – oraz audyty realizowane przez kontrahentów, m.in. największe sieci handlowe. „Gwarantujemy najwyższą jakość produktów. Bezpieczeństwo, zdrowie i satysfakcja ze współpracy z nami jest dla nas nieustannym priorytetem – podkreśla zarząd Fermy Oldar.

Więcej o jakości produkcji oraz pełną treść oświadczenia można znaleźć na stronie firmy w zakładce http://www.oldar.pl/pl/aktualnosci/oswiadczenie-oldar

KONTAKT:

tel. kom. +48 601 591 195

e-mail: media@oldar.pl

Źródło: Centrum Prasowe PAP