Currency.com uruchamia pierwszą platformę obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi po otrzymaniu inwestycji od Larnabel Ventures i VP Capital

MIŃSK, Białoruś, 15 stycznia 2019 r. /PRNewswire/ – Currency.com, firma technologii blockchain nowej generacji ogłosiła dziś uruchomienie pierwszej na świecie w pełni funkcjonalnej platformy obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi. Nowa platforma pozwala inwestorom na obracanie, inwestowanie w i wyciąganie korzyści z wystawienia na tradycyjne instrumenty finansowe bezpośrednio przez kryptowaluty.

Platforma Currency.com dostępna jest dla wszystkich typów inwestorów i wypuści 10 000 tokenizowanych papierów wartościowych (począwszy od 150+), które będą śledzić podstawowe ceny rynkowe popularnych instrumentów finansowych, w tym akcji z całego świata, indeksów i surowców. Na przykład użytkownicy będą mogli zakupić token odzwierciedlający wyniki akcji firmy Apple na giełdzie Nasdaq – APPLE.CX – po tych samych kosztach i z tymi samymi korzyściami, co zakup tradycyjnych akcji. Użytkownicy będą mogli kupować tokeny na platformie Currency.com bezpośrednio za pomocą walut Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH) i obracać nimi z marżą.

W celu zapewnienia tych możliwości platforma Currency.com wykorzystuje technologię siostrzanego rozwiązania Capital.com regulowanego przez organy FCA i CySEC. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do tokenizowanych odpowiedników kontraktów na wymianę konkretnych akcji, surowców lub indeksów.

„Bardzo cieszymy się z uruchomienia tak rewolucyjnej inicjatywy na bazie blockchain i zapewnienia inwestorom w kryptowaluty konkretnej opcji dywersyfikacji portfela przez inwestowanie w tradycyjne klasy instrumentów bez konieczności wymiany kryptowalut na tradycyjne waluty. Currency.com zobowiązuje się do zapewniania użytkownikom niedoścignionego bezpieczeństwa i mechanizmów zapobiegania oszustwom. Ponadto zapobiegamy wszelkiemu potencjalnemu ryzyku przez wykorzystanie pełnej identyfikowalności transakcji blockchain i postępowanie zgodnie z najsurowszymi standardami regulacyjnymi zgodnie z dekretem numer 8 o rozwoju gospodarki cyfrowej z Białorusi” – skomentował Ivan Gowan, główny dyrektor wykonawczy Currency.com.

„Currency.com wprowadzi rewolucję i zmiany w technologiach finansowych na dużą skalę – skomentował Viktor Prokopenya, założyciel i główny dyrektor wykonawczy VP Capital. – Dostęp do międzynarodowych rynków finansowych zawsze był możliwy głównie przez jeden mechanizm: giełdę. Currency.com wykorzystuje przełomową technologię kryptowalut do utworzenia możliwości dla inwestorów, którzy w przeciwnym wypadku być może nie mieliby dostępu do giełdy papierów wartościowych. Takie zmiany były możliwe dzięki postępowemu dekretowi numer 8 o rozwoju gospodarki cyfrowej przyjętemu w Białorusi. Białoruś stała się jednym z najbardziej wizjonerskich krajów, jeżeli chodzi o technologię blockchain i pierwszym krajem na świecie, który utworzył ramy prawne dostosowane do kryptowalut i ich branży” – dodał dyrektor.

Currency.com to pierwsza firma w branży blockchain, która otrzyma licencję od High Technology Park (HTP) w Białorusi po przyjęciu dekretu numer 8 w zakresie rozwoju gospodarki cyfrowej. Dekret numer 8 zalegalizował przedsiębiorstwa działające na bazie technologii blockchain, nadał status prawny tokenom i kontraktom smart oraz zalegalizował działania powiązane z kopaniem, przechowywaniem, kupowaniem, sprzedawaniem, dystrybucją i wymianą kryptowalut, w tym działalność usług wymiany walut, tokenów cyfrowych, pierwszych ofert walutowych i kopania walut.

Platforma Currency.com jest w pełni zgodna z postanowieniami dekretu numer 8 i wdrożyła najlepsze w klasie przepisy identyfikacji klienta i przeciwko praniu pieniędzy. Ponadto wprowadziła restrykcyjne zasady dotyczące danych i ochrony klientów odpowiadające przepisom rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Platforma opracowała także solidne wewnętrzne mechanizmy zgodności, które zapewniają, że wszystkie fundusze wpłacone przez klientów chronione są przez zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, w tym weryfikację wszystkich transakcji blockchain przez organizacje analityki blockchain, takie jak Coinfirm, Elliptic i Chainanalysis.

Platforma obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi zostanie uzupełniona bezpłatną platformą obrotu i wymiany kryptowalut za pomocą tradycyjnych walut, w ramach której fundusze przechowywane będą w bezpiecznym miejscu i wymieniane na waluty krypto. Dodatkową usługą będzie Moonfolio, bezpłatna, kompleksowa aplikacja śledząca portfele kryptowalut, która pozwala użytkownikom na zbudowanie zdywersyfikowanego portfela kryptowalut od zera.

Currency.com będzie autoryzować nowych użytkowników na platformie stopniowo w celu zapewnienia optymalnej funkcjonalności wraz z rosnącą skalą usługi. Użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących na internetowej platformie Currency.com pod adresem https://currency.com/. Firma wprowadzi także program poleceń przez graczy giełdowych, którzy otrzymają kody zaproszeń do udostępnienia znajomym.

Po rejestracji użytkownicy będą objęci programem poleceń Currency.com na wyłączność. Currency.com będzie regularnie wydawać zaproszenia graczom giełdowym, którzy mogą zaprosić znajomych do platformy, w zamian za to otrzymując 50% zniżki na prowizję w ciągu pierwszych 6 miesięcy na giełdzie. Każda osoba zarejestrowana na Currency.com otrzyma bezpłatny kapitał – 50 dolarów na każde konto w trakcie okresu zaproszenia.

Aplikacje iOS i Android Currency.com będą dostępne do testów beta od lutego 2019 r.

O Currency.com

Currency.com to firma technologii blockchain nowej generacji, która prowadzi pierwszą na świecie platformę obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi. Platforma pozwala inwestorom na wykorzystywanie kryptowalut do inwestowania i wyciągania korzyści z globalnych rynków finansowych bez konieczności wymiany kryptowalut na waluty tradycyjne. Currency.com to firma licencjonowana, autoryzowana i regulowana przez High Technology Park w Białorusi zgodnie z postanowieniami dekretu 8 w zakresie rozwoju gospodarki cyfrowej. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://currency.com/.

O VP Capital

Założona przez Viktora Prokopenyę firma VP Capital jest globalnym mechanizmem inwestycyjnym skupiającym się na sektorze technologicznym. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.vpcapital.com.

O Larnabel Ventures

Firma Larnabel Ventures została założona przez rodzinę Gutseriev w celu inwestowania w sektor informatyczny.

Zapytania medialne

media@currency.com

Kanały społecznościowe:

Facebook https://www.facebook.com/currencycom/

Twitter https://twitter.com/currencycom

Grupa telegram https://t.me/currencycom_group

Medium https://medium.com/currency-com

Kanał publiczny Kakaotalk https://open.kakao.com/o/gp0NNl7

Źródło: Currency.com

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl