Makeblock wprowadza na rynek zestaw Neuron Artist Kit

SHENZHEN, Chiny, 15 stycznia 2019 r. /PRNewswire/ — Makeblock, wiodący dostawca rozwiązań edukacyjnych STEAM, ogłasza oficjalne wprowadzenie na rynek zestawu Neuron Artist Kit w celu wyzwolenia kreatywności u dzieci poprzez wciągające projekty optyczne i elektryczne z elementem programowania.

We wrześniu ubiegłego roku na Swift Playgrounds Apple firma Makeblock wprowadziła zestaw Neuron Explorer Kit do sklepów Apple i na stronę apple.com w celu ułatwienia dzieciom z całego świata nauki języka programowania Apple Swift za pomocą iPadów.

Zestaw Neuron Artist Kit wzbogacono o nowe moduły i projekty w niższej cenie i jest on obecnie dostępny z 6. dodatkowymi obudowami, w których użytkownicy mogą tworzyć z ciętego laserem kartonu i ożywiać twory przez łatwe kodowanie 8 elektronicznych bloków (zasilanie, czujnik dźwięku, panel LED, czujnik zasięgu, dzwonek, dotyk i nie tylko). Gotowe projekty w zestawie obejmują ukulele, lampion-chmurę, ksylofon, miecz LED, magiczny bębenek i opaskę nieskończoności.

Zestaw Neuron Artist Kit działa na dwóch językach programowania: Neuron app (przepływowy) i mBlock5 (graficzny). Utworzone przez zespół inżynierów Makeblock animowane przewodniki pomogą dzieciom w dowolnym wieku w nauce tworzenia z materiałów fizycznych i kodowania na każdym kroku projektu.

„Od pierwszego dnia działalności Makeblock angażuje się we wspieranie ludzi we wprowadzaniu pomysłów w życie i sprawianie, że twórczość staje się stylem życia. W Makeblock wierzymy, że naszą przyszłość dyktuje nie tylko technologia, ale także kreatywność” – skomentował Jasen Wang, założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy Makeblock.

Rozwiązanie Makeblock Neuron zdobyło 8 międzynarodowych nagród i certyfikatów, w tym Edison Gold Award, IDEA Gold Award, 2018 CES Design Award, Kokoa Education Standard z Finlandii, iF Product Design Award z Niemiec, Red Dot Award z Niemiec, Good Design z Japonii i K-Design Award z Korei.

Zestaw Neuron Artistic Kit to najnowszy produkt edukacyjny STEAM firmy Makeblock dla nauczycieli i uczniów, który pozwala na naukę i uczenie się o sztuce, nauce i kodowaniu z programowalnymi elementami Neuron. Zestaw to idealny prezent łączący edukację z rozrywką w wysokiej jakości w cenie zaledwie 149 dolarów.

Dodatkowe informacje na temat zestawu Neuron Artist Kit można znaleźć w serwisie Amazon.

O Makeblock

Założona w 2013 r. firma Makeblock Co., Ltd jest wiodącym dostawcą rozwiązań edukacyjnych STEAM. Kierując swoje produkty na rynek edukacji i rozrywki STEAM w szkołach, instytucjach oświatowych i domach, firma Makeblock zapewnia najbardziej kompleksowe rozwiązania sprzętu, oprogramowania i treści oraz organizuje konkursy robotyki w celu zapewnienia jak najbardziej posuniętej integracji technologii i edukacji. Dodatkowe informacje można znaleźć obserwując @Makeblock w serwisie Facebook lub Twitter, albo też na stronie www.makeblock.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/808404/Makeblock_Neuron_Artist_Kit.jpg

Źródło: Makeblock

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl