MC: Halo Ełk! Zapraszamy na ferie z programowaniem! (komunikat)

– MC informuje:

Ferie w mieście? Na pewno nie będzie nudno! Zapraszamy na bezpłatne zajęcia w ełckim Klubie Młodego Programisty. Rozwija logiczne myślenie, uczy rozwiązywać skomplikowane problemy, przyda się w przyszłości, to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Co to takiego? Programowanie. Jeśli nie macie pomysłu na ferie, zapraszamy na zajęcia do Klubu Młodego Programisty. Właśnie ruszają zapisy.

Kompetencja przyszłości

“Umiejętność programowania to kompetencja przyszłości. Chcemy dać szansę jej zdobycia możliwie największej liczbie młodych Polaków, nie tylko tym z największych miast” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. “Zapraszam do ełckiego Klubu Młodego Programisty nie tylko w ferie, ale i przez cały rok szkolny” – dodaje. Na organizowane w trakcie ferii zimowych zajęcia w ełckim Klubie Młodego Programisty zapraszamy uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Warsztaty będą odbywały się codziennie, od 21 do 25 stycznia (poniedziałek-piątek) w godz. 15.00-17.00. Ełcki Klub działa w sali zabaw “Kolej na klocki” przy ul. Dąbrowskiego 1. Maksymalna wielkość grupy to 15 osób.

Tablety, roboty i maty

Kluby Młodego Programisty od kilku miesięcy działają 16 miastach średniej wielkości. Poza Ełkiem także w Suwałkach, Siedlcach, Nysie, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gnieźnie i Stargardzie. Będą funkcjonowały do października 2020 r. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

Jak się zapisać?

Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą przyjmowane do wyczerpania miejsc. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie. Więcej informacji: www.klubmlodegoprogramisty.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ dma/ mark/

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl