Mondrian London zmienia nazwę na Sea Containers London

LONDYN, 15 stycznia 2019 r. /PRNewswire/ — Z dniem 15 stycznia 2019 r. nagradzany, designerski hotel Mondrian London na londyńskim South Bank oficjalnie zmienia nazwę na Sea Containers London. Składając hołd kultowemu budynkowi, w którym znajduje się hotel, nowa nazwa podkreśli także niezależność hotelu przejętego przez Lore Group i włączonego do portfela niezależnych hoteli grupy.

Lore Group, międzynarodowa firma turystyczna działająca w Europie i Stanach Zjednoczonych, przejmie zarządzanie budynkiem od sbe. Płynne przejście umożliwi Sea Containers London działanie jak do tej pory z zespołem na miejscu.

Hotel Sea Containers London będzie nadal mieścić restaurację z widokiem na rzekę Sea Containers Restaurant, a także nagradzany bar Dandelyan, który pod koniec marca 2019 r. ponownie otworzy swoje podwoje w nowym formacie autorstwa Ryana Chetiyawardany (znanego także jako Mr Lyan). W hotelu Sea Containers London mieści się także bar na dachu zwany 12th Knot (oficjalnie Rumpus Room) z tarasem, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Tamizę. Cenione hotelowe spa agua i kino Curzon będą nadal działać jak do tej pory.

Podczas gdy oryginalny projekt hotelu autorstwa Toma Dixona pozostanie ogólnie nienaruszony po zmianie właściciela, w hotelu dojdzie do szeregu unowocześnień bazujących na dotychczasowym wykończeniu. Ponadto pracownicy otrzymają nowe umundurowanie będące nawiązaniem do złotej epoki podróży transatlantyckich w połączeniu ze współczesnym stylem ulicznym South Bank.

Poza nowym statusem hotel Sea Containers London będzie się także posługiwać nową tożsamością graficzną i brandingiem oznaczającym kolejny rozdział w historii przybytku. Marka Sea Containers London nabrała przewrotnego poczucia humoru, co widać między innymi przez materiały wykorzystujące klasyczne obrazy z ilustracjami w stylu pop-art, które oddają morskie tradycje budynku i transatlantyckie wzornictwo wnętrz.

„Bardzo nas ekscytuje nowa epoka i kolejny krok w historii hotelu. Nasz wspaniały zespół będzie nadal oferował gościom niedoścignione doświadczenia w Sea Containers London. Planujemy wiele inicjatyw i z przyjemnością powitamy wszystkich gości w roku 2019 i w kolejnych latach” – skomentował Billy Skelli-Cohen, główny dyrektor wykonawczy Lore Group.

Sea Containers London

Znajdujący się w kultowym budynku Sea Containers na południowym brzegu Tamizy w Londynie hotel, pierwotnie zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Warrena Platnera, mieści 359 pokoi i apartamentów, restaurację Sea Containers serwującą nowoczesną kuchnię z naciskiem na składniki, nagradzany, eksperymentalny bar koktajlowy prowadzony przez znanego barmana Ryana Chetiyawardanę (znanego także jako Mr Lyan) oraz 12th Knot, bar na dachu z panoramicznymi widokami na Tamizę. Zaprojektowany przez Design Research Studio pod kierownictwem kreatywnym wizjonera Toma Dixona hotel Sea Containers London mieści także kino Curzon z 56 miejscami i motywami morskimi oraz spa agua.

Lore Group

Lore Group to międzynarodowa firma turystyczna działająca w Europie i Stanach Zjednoczonych. Poza portfelem budynków hotelowych Lore Group zajmuje się także tworzeniem i zarządzaniem niezależnymi hotelami w ramach Lore Collection. Lore Collection opracowała i zarządzała obsypanym nagrodami hotelem Pulitzer w Amsterdamie, a niedawno ogłosiła założenie pierwszego hotelu w Ameryce Północnej, Riggs Washington, D.C, którego otwarcie planowane jest na koniec roku 2019. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie loregroup.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/807498/Sea_Containers_London___South_Bank_Neighbourhood.jpg

Dodatkowe informacje na temat hotelu Sea Containers London można znaleźć na stronie www.seacontainerslondon.com.

Instagram: @SeaContainersLdn

Twitter: SeaContainers_

Facebook: /SeaContainersLondon

Źródło: Sea Containers London

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl