TurbineAero, Inc. ogłasza przejęcie od Grupy Triumph linii naprawy pomocniczych jednostek zasilających

CHONBURI, Tajlandia–(BUSINESS WIRE) – TurbineAero, spółka portfelowa Grupy Gores, ogłosiła w dniu dzisiejszym przejęcie od spółki Triumph Aviation Services Asia, Ltd. linii naprawy pomocniczych jednostek zasilających (ang. auxiliary power unit; APU).

Wskutek przejęcia tego segmentu działalności, naprawa jednostek APU zostanie zintegrowana z modelem obsługi technicznej, napraw i remontu (ang. maintenance, repair and overhaul; MRO) w obrębie azjatyckiego zakładu TurbineAero, co zwiększy wewnętrzny potencjał, skróci czas realizacji napraw oraz zapewni dodatkowe oszczędności.

Proces integracji, który rozpocznie się niezwłocznie, będzie mieć miejsce w nowym, azjatyckim zakładzie TurbineAero usytuowanym w Tajlandii, o powierzchni 80 tys. stóp kwadratowych. Zakład zatrudni do 250 pracowników i będzie zajmować się testowaniem rozwiniętych technologii, konserwacją, naprawą oraz remontem komponentów i układów lotniczych, świadcząc usługi na rzecz klientów firmy z całego świata, w tym usługi z zakresu APU MRO, liniowych elementów wymiennych (ang. line-replacable unit; LRU) i naprawy jednostek APU.

„Z radością przyjmujemy fakt, iż technologia naprawy jednostek APU będzie stanowić element naszego obecnego modelu obsługi technicznej, napraw i remontu jednostek APU. Dokonane przejęcie z jednej strony dowodzi, iż kładziemy nacisk na rozwiązania z zakresu APU MRO, a z drugiej pozwoli nam świadczyć usługi o zwiększonej wartości dodanej na rzecz naszych klientów z całego świata – powiedział Peter Gille, wiceprezes i dyrektor główny TurbineAero Repair-Asia. – Dokonane przejęcie odzwierciedla skalę rozwoju TurbineAero na przestrzeni ostatnich dwóch lat i potwierdza, iż branża lotnicza w Tajlandii, którą mamy zaszczyt współtworzyć, notuje wzrost” – dodał.

„Cieszymy się z dokonanego przejęcia linii naprawy jednostek APU od Grupy Triumph. Zwiększy ono dodatkowo naszą konkurencyjność i umożliwi rozwijającemu się tajlandzkiemu zespołowi TurbineAero zapewnianie usług z zakresu MRO na potrzeby rozbudowywanej floty lotniczej w regionie” – powiedział Robert Wilson, dyrektor generalny TurbineAero Inc.

TurbineAero, Inc.

TurbineAero, spółka z siedzibą w Chandler w stanie Arizona, jest wiodącym dostawcą kompleksowych, elastycznych i niezawodnych rozwiązań z zakresu APU MRO dla globalnej społeczności lotniczej. Jako największy niezależny dostawca rozwiązań z zakresu APU MRO na świecie, TurbineAero naprawia, sprzedaje, wypożycza, testuje i certyfikuje APU i związane z nimi akcesoria. TurbineAero posiada obecnie cztery lokalizacje; trzy jednostki biznesowe znajdują się w pobliżu Phoenix w stanie Arizona, a czwarta w pobliżu Bangkoku w Tajlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.turbineaero.com.

Grupa Gores

Założona w 1987 r. przez Aleca Goresa Grupa Gores jest wiodącym na świecie podmiotem inwestycyjnym, ukierunkowanym na nawiązywanie relacji partnerskich z różnymi przedsiębiorstwami, które mogą korzystać z rozległej wiedzy branżowej grupy, jej wieloletniego doświadczenia i elastycznej bazy kapitałowej. Działając od ponad trzydziestu lat, Grupa Gores zyskała dogłębne zrozumienie specyfiki i uznanie dla rozwoju przedsiębiorstw i tworzenia wartości poprzez zarządzanie. Siedziba główna grupy znajduje się w Los Angeles, zaś jej oddziały zlokalizowane są w Greenwich (Connecticut) i Boulder (Colorado). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.gores.com.

Pełna wersja komunikatu wraz z multimediami dostępna w serwisie: http://www.businesswire.com/news/home/20190115005959/en

Źródło: TurbineAero

KONTAKT:

Lisa Gates

Specjalista ds. komunikacji globalnej i marketingu, TurbineAero

tel. (480) 824-2700

e-mail: lisa.gates@turbineaero.com

Jennifer Kwon Chou

Dyrektor zarządzający, Grupa Gores

tel. (310) 209-3010

e-mail: jchou@gores.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl