Panda Cross zwycięzcą tytułu „4×4 of the Year 2019” w kategorii Crossover przyznawanego przez 4X4 Magazine

Drugi rok z rzędu Fiat Panda walczył z silnymi konkurentami w stale rosnącym sektorze, zdobywając tytuł najlepszego crossovera. Jury doceniło jego „nieokrzesany” silnik, trakcję i potencjał do jazdy terenowej oraz przyjemność z prowadzenia, która zawsze wywołuje na twarzy zadowolenie.

Od 2004 roku Panda jest liderem w swoim segmencie w Europie. Wystarczy wspomnieć, że liczba wyprodukowanych w sumie egzemplarzy tego modelu przekroczyła do tej pory 7,5 miliona.

„Nie sądzę, by istniał jakikolwiek inny samochód, który utrzymałby taką klasę przez lata, jak Panda Cross. Rynek ciągle się zmienia, ale Panda Cross jest cudownie spójna w swojej ofercie, jednocześnie ulepszając się przez cały czas – powiedział Alan Kidd, redaktor magazynu 4×4. – Panda Cross nie została zaprojektowana, jako samochód wyłącznie terenowy, ale dzięki niewielkiej wadze i czystym proporcjom, jest wyjątkowo zwrotna i stabilna na nierównym terenie. Trzeba przebyć długą drogę, aby ewentualnie znaleźć jej ograniczenia” – dodał.

Czasopismo branżowe 4×4 Magazine, jako jedyne w Wielkiej Brytanii jest dedykowane samochodom 4×4 i pick-upom, a tytuł „4×4 of the Year” jest przyznawany w tym segmencie od ponad 25 lat. Jury złożone z doświadczonych specjalistów 4×4 ocenia dużą liczbę samochodów tworzących tę klasę, biorąc pod uwagę wszystkie elementy, jak komfort, jakość, zdolności terenowe, koszt zakupu i koszty eksploatacji.

Ta imponująca wygrana uzupełnia długą listę osiągnięć Fiata Pandy, wśród których możemy wymienić fakt, że jest to pierwszy samochód miejski wyposażony w technologię 4WD, pierwszy samochód miejski, który wjechał na wysokość 5200 m n.p.m. i dotarł do obozu bazowego pod Everestem, a także, jako pierwszy zasilany gazem ziemnym samochód miejski produkowany na dużą skalę.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl