Jeep Wrangler „Samochodem Legendą” w plebiscycie The Best of Moto 2018

Pierwsza edycja plebiscytu portalu moto.pl przyniosła nagrodę flagowemu modelowi amerykańskiej marki Jeep. W kategorii nagród specjalnych, do których należy „Samochód Legenda”, o zwycięstwo walczyły samochody wprowadzone na rynek w 2018 roku. Żaden z nich nie zrobił na głosujących większego wrażenia niż czwarta generacja rasowego, autentycznego Jeepa Wrangler, który pojawił się w polskich Salonach przed czterema miesiącami.

Jeep Wrangler to niekwestionowany mistrz jazdy terenowej, który w czwartej generacji połączył legendarne zdolności off-roadowe z kultową stylistyką marki i zaawansowanymi funkcjami technologicznymi. Najnowszy Wrangler zachwyca niezrównanym wyposażeniem technicznym, w zależności od wersji obejmującym dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, Command-Trac i Rock-Trac z trybem do codziennie jazdy Full-Time. Wersja Rubicon wyposażona jest standardowo w elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock, oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator.

Nowy Jeep Wrangler doskonale radzi sobie zarówno na bezdrożach, jak i na ekskluzywnych ulicach miast, oferując nowoczesny design, który pozostaje wierny swemu oryginałowi, jednocześnie łącząc w sobie większe poczucie wolności podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową oraz zaawansowane funkcje technologiczne w zakresie bezpieczeństwa i łączności. Liczne systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego obejmują m.in. monitorowanie martwego pola z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu, kamerę cofania ParkView z dynamicznymi liniami siatki, elektroniczną kontrolę stabilności (ESC) z systemem ERM przeciwdziałającym przewróceniu się pojazdu i cztery poduszki powietrzne w standardzie. Z kolei o łączność dba nowy system Uconnect™ z aplikacją Apple CarPlay, Android Auto oraz ekran dotykowy o przekątnej 7” lub 8,4” z funkcją „pinch-and-zoom”.

Jeep Wrangler czwartej generacji jest dostępny w trzech różnych poziomach wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon, w konfiguracjach 2- lub 4-drzwiowej. Sahara dodatkowo oferuje nowy pakiet Overland zapewniający bardziej ekskluzywny wygląd.

W Europie przyszli właściciele Jeepa Wrangler mogą wybierać spośród dwóch nowych silników: 2,2-litrowego turbo diesla MultiJet II i 2,0-litrowej jednostki benzynowej z turbodoładowaniem, współpracujących z nową, ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów i funkcją Stop-Start (ESS).

Cena nowego Jeepa Wrangler zaczyna się od 201 900 zł za 2-drzwiową wersję Sport z 200-konnym silnikiem turbo diesel 2.2 Multijet II. Pełna oferta nagrodzonego w plebiscycie The Best of Moto 2018 Wranglera jest dostępna u autoryzowanych dealerów i na stronie www.jeep.pl.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl