DeepBlue Technology rusza na podbój miast z debiutem Smart Panda Bus

DeepBlue Technology debiutuje ze Smart Panda Bus na niedawnym szczycie na temat rozwoju sztucznej inteligencji w Chinach China Artificial Intelligence Development Summit i planuje sprzedaż w Europie jeszcze w tym roku.

SZANGHAJ, 18 stycznia 2019 r. /PRNewswire/ – Dnia 18 stycznia tego roku autobus Smart Panda Bus wykorzystujący sztuczną inteligencję (SI) do jazdy firmy DeepBlue Technology zadebiutował na szczycie New Generation Artificial Intelligence Future Development Summit w Szanghaju i ma nadzieję na wprowadzenie rewolucyjnych zmian w transporcie publicznym. Smart Panda Bus to wielofunkcyjny pojazd autonomiczny wykorzystujący SI, który łączy w sobie osiem kluczowych technologii firmy DeepBlue Technology współpracujących w celu wyeliminowania szeregu problemów osób dojeżdżających do pracy na całym świecie.

Pojazd Smart Panda Bus łączy najnowsze rozwiązania SI w jednym produkcie, w tym funkcję autopilota, rozpoznawanie żył w palcach, polecenia głosowe, dokładne nakierowywanie reklam, robota monitorującego pojazd, inteligentny, autonomiczny system sprzedaży, system monitorowania anormalnych zachowań oraz system inteligentnego zarządzania awaryjnym opuszczeniem pojazdu, który po raz pierwszy trafia do pojazdu w transporcie publicznym.

Pasażerowie na pokładzie Smart Panda Bus mogą robić zakupy w trakcie jazdy przez przesunięcie dłoni przez dokładny system identyfikacji biometrycznej, a robot na pokładzie rejestruje i monitoruje podejrzane zachowania w czasie rzeczywistym, wyświetla wczesne ostrzeżenia na czas i aktywuje inteligentne zarządzanie awaryjnym opuszczeniem pojazdu. Pojazd jest dużym krokiem do przodu w zakresie rozwoju inteligentnych miast przyszłości. Wielu z liderów branży SI, firm, a także urzędników z chińskich miast i gości zagranicznych zebrało się w celu omówienia właśnie tych możliwości.

Pojazd Smart Panda Bus spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i trafi do Azji i Europy jeszcze w tym roku. Kraje takie jak Niemcy, Luksemburg, Włochy i Grecja wykazały się zainteresowaniem. Pojazd Smart Panda Bus ma być dostępny w Europie w roku 2019. Urzędnicy miejscy w Bangkoku już wydali pozwolenie dla BRT, innego autonomicznego pojazdu firmy DeepBlue Technology, w zakresie jazd próbnych w połowie roku.

Firmie DeepBlue Technology z siedzibą w Szanghaju przyświeca cel stania się międzynarodowym przedsiębiorstwem obsługującym klientów z całego świata. Obecnie firma prowadzi aktywną działalność w Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji Południowowschodniej. Jak do tej pory podpisała umowy o współpracę w zakresie miast inteligentnych z Grecją i Włochami.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/810281/DEEPBLUE_smart_panda.jpg

Źródło: DeepBlue Technology

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl