MC: polscy inżynierowie tworzą globalne rozwiązania (komunikat)

– MC informuje:

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury spotkali się z Jamiem Heywoodem, dyrektorem generalnym firmy Uber na Europę Północno-Wschodnią. Tematem spotkania były nowe inwestycje technologiczne Ubera w Polsce.

“Polska jest krajem, który ma niezwykle kreatywne społeczeństwo i kadry. Cieszę się, że międzynarodowe koncerny technologiczne takie jak Uber zaczynają to dostrzegać” – powiedział po spotkaniu Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Trzy lata temu firma stworzyła w Polsce centrum badawczo-rozwojowe i zatrudnia ponad 300 specjalistów z szeroko rozumianej branży IT. Inżynierowie i programiści z Krakowa zaprojektowali m.in. rowery elektryczne, z których mogą już korzystać mieszkańcy San Francisco i Nowego Jorku. Teraz pracują nad rozwojem aplikacji do ich obsługi. Amerykańska firma zainwestuje w dalszy rozwój krakowskiego Centrum Usług Biznesowych. Wzmocni też znaczenie strategiczne warszawskiego biura, które stanie się centralą dla usług Uber i UberEATS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Amerykańska firma deklaruje, że zwiększy zatrudnienie w Polsce o 230 kolejnych polskich specjalistów.

“Nie byłoby wielu innowacyjnych – na światową skale – rozwiązań, gdyby nie udział polskich specjalistów” – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji. “Dzięki naszym utalentowanym programistom, inżynierom, analitykom, czy naukowcom z dziedzin, które napędzają dzisiejszą gospodarkę Polska staje się krajem, w którym warto inwestować w nowoczesne technologie” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

Z aplikacji, nad ulepszeniem której pracują polscy specjaliści i analitycy z Centrum Usług Biznesowych w Krakowie, korzystają mieszkańcy z ponad 40 miast w 11 państwach.

“Bardzo się cieszymy, że tak innowacyjna firma prowadzi w Polsce duże inwestycje. Wszystkie podmioty działające w Polsce, na równych zasadach, dzięki uczciwej konkurencji przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego kraju” – powiedział obecny na spotkaniu Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Warszawskie biuro Ubera stanie się głównym centrum biznesowym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

“Budowanie przyszłości naszych miast wymaga współpracy z najlepszymi i najbystrzejszymi umysłami. Dzięki dostępowi do światowej klasy inżynierów i talentów biznesowych, Polska stanowi idealne miejsce dla rozwoju naszych inwestycji w nowe formy mobilności oraz dla naszego regionalnego Centrum Usług Biznesowych w Krakowie, obsługującego wiele rynków w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie” – powiedział Jamie Heywood, dyrektor generalny Ubera w Europie Północnej i Wschodniej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ emi/ mark/

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl