Marka Jeep partnerem Dżabal al-Dżajs Flight, najdłuższej na świecie kolejki tyrolskiej wpisanej do księgi rekordów Guinnessa

Dżabal al-Dżajs, najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE) usytuowany w emiracie Ras Al-Chajma jest „gospodarzem” najdłuższej na świecie kolejki tyrolskiej, Dżabal al-Dżajs Flight, wpisanej do księgi rekordów Guinnessa. Dzięki kolejce, która przyczyniła się do wzmocnienia wizerunku Ras Al Chajma, jako głównej atrakcji turystycznej całego regionu, ten najbardziej wysunięty na północ emirat jest w pierwszej lidze pod względem światowej turystyki.

Długa na 2,83 km tyrolka, wyróżniona w zestawieniu World Travel Awards 2018, jako najważniejsza atrakcja turystyczna Bliskiego Wschodu, została zaprojektowana i zbudowana przez Toroverde we współpracy z ośrodkiem rozwoju turystyki Ras Al Chajma. Miłośnicy przygód oraz turyści spragnieni mocnych wrażeń mogą przemieszczać się z prędkością nawet 150 km/h na wysokości 1680 m i poczuć się, jak jastrząb w locie z rozpostartymi skrzydłami.

Jednak przygoda, emocje i wolność na otwartej przestrzeni nie ograniczają się tylko do doznań na kolejce tyrolskiej. W związku z zapowiedzią umowy sponsorskiej z Toroverde, marka Jeep® została „lądowym” partnerem motoryzacyjnym tej najdłuższej na świecie kolejki tyrolskiej. Firma Toroverde będzie miała do dyspozycji niezawodną flotę Jeepów Wranglerów do przewozu osób i wsparcia logistycznego.

Nowy Jeep Wrangler, czwarta generacja samochodu terenowego, który może poszczycić się doskonałymi osiągami off-roadowymi, idealnie reprezentuje ducha marki Jeep, trafnie opisanego hasłem “Go Anywhere, Do Anything”. Nowy Wrangler, dzięki doskonałemu poziomowi komfortu, legendarnym możliwościom offroadowym, autentycznej „wranglerowskiej” stylistyce oraz zaawansowanemu technologicznie wyposażeniu, potwierdza swoje atuty niekwestionowanego króla terenowej jazdy i jednocześnie samochodu do codziennego użytku w mieście.

W wyniku tych działań oraz dzięki niezrównanemu wyposażeniu technicznemu, w zależności od wersji wyposażenia, obejmującemu dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, aktywowane na żądanie systemy Command-Trac i Rock-Trac wraz z elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz elektronicznie rozłączanym przednim stabilizatorem poprzecznym, powstał najbardziej „uzdolniony” w dotychczasowej historii Wrangler.

Również gama silników Wranglera została odnowiona poprzez wprowadzenie 2,2-litrowego turbodiesela o mocy 200 KM oraz 2,0-litrowego silnika benzynowego o mocy 272 KM. Oba silniki zestawione są z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, absolutną nowością w tym modelu. Gama Jeepa Wrangler obejmuje trzy poziomy wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon w konfiguracji 3-drzwiowej lub 5-drzwiowej. Modele Sahara mogą być wyposażone w ekskluzywny pakiet Overland.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl