Współpraca polskich firm Grenton i Fakro

Fakro, wiodący producent stolarki okiennej z szeroką gamą produktów z napędami elektrycznymi oraz Grenton, polska spółka technologiczna produkująca i dystrybuująca profesjonalne systemy Smart Home prezentują na swoich stoiskach przykładowe konfiguracje i produkty oparte o przewodowe i bezprzewodowe technologie Inteligentnego Domu.

Fakro jest pionierem w zakresie automatyki okiennej i konsekwentnie poszerza swoje portfolio produktów. Ważnym elementem strategicznym w tym obszarze jest otwartość na szeroką paletę systemów Smart Home, które mogą sterować produktami Fakro.

„Konsekwentnie pokazujemy naszym klientom, że mają szeroki wybór produktów wysokiej jakości, ale też produktów o najwyższym poziomie innowacji na rynku. Jako firma stawiamy na konkurencyjność i otwartość i zależy nam na tym, by nasi klienci mogli podłączać nasze produkty – okna, rolety, żaluzje czy też siłowniki do szerokiej gamy systemów Smart Home. Grenton to system będący jednym z liderów w segmencie Smart Home na polskim rynku. Doskonale sprawdza się w połączeniu z naszą linią produktów Z-Wave, ale może również kontrolować i sterować produktami Electro 24” – mówi Sławomir Gawlik, dyrektor ds. marketingu.

Grenton upatruje we współpracy z Fakro korzyści wynikających z dalszego poszerzenia bazy zintegrowanych zaawansowanych urządzeń wykonawczych w segmencie stolarki okiennej.

„Grenton Smart Home to wyjątkowo przyjazna, prosta i funkcjonalna technologia pozwalająca na zwiększenie komfortu, obniżenie kosztów i polepszenie naszego bezpieczeństwa. By system mógł dostarczyć wszystkich walorów, powinniśmy go połączyć z możliwie dużą liczbą urządzeń domowych. Współpraca z Fakro gwarantuje, że nasi klienci otrzymają dostęp do szerokiej bazy zintegrowanych produktów, a jakość i skuteczność integracji gwarantuje współpraca inżynierów obu firm” – mówi Mariusz Lasek, członek zarządu Grenton.

Na współpracy obu firm zyskają przede wszystkim klienci oraz nowo tworzący się rynek Smart Home.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl