Inteligentny robot XR1 zaprezentowany przez firmę INNFOS na targach MWC

BARCELONA – (BUSINESS WIRE) – W dniach 25-28 lutego w Barcelonie odbyła się doroczna konferencja branżowa Mobile World Congress (MWC). 26 lutego, o godz. 14:00 czasu lokalnego, członkowie chińskiego zespołu badawczo-rozwojowego z firmy INNFOS zaprezentowali XR-1, czyli inteligentnego robota usługowego zasilanego autorskim modułem SCA.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji: https://www.businesswire.com/news/home/20190225005534/en/

Podczas prezentacji robot XR-1 wykonał czynności takie jak witanie się, podawanie kawy, taniec, odpowiadanie na pytania, a nawet nawlekanie nitki, przyciągając uwagę wielu gości i mediów. Co najważniejsze, na przykładzie robota zaprezentowano również tzw. seryjny moduł sterowania ruchem opracowany przez INNFOS. Moduł ten stanowi istotny krok naprzód, jeśli chodzi o konstruowanie robotów potrafiących naśladować interakcje międzyludzkie.

SCA to skrót od „Smart Compliant Actuator” („Inteligentny moduł sterowania ruchem”), autorskiego modułu opracowanego przez INNFOS. Łącząc w sobie funkcje serwonapędu, precyzyjnego enkodera, silnika bezszczotkowego oraz lekkiego reduktora biegów, SCA stanowi filar działania inteligentnego robota usługowego XR-1. Wszystkie złącza zastosowane w robocie integrowane są z SCA już na etapie montażu. Najważniejszy element modułu SCA to zintegrowane złącza ruchome, które z jednej strony zapewniają mu wysoką precyzję i dynamikę ruchu, a z drugiej odpowiadają za jego bezpieczne działanie.

Inteligentne roboty usługowe są obecnie rozprowadzane na szeroką skalę m.in. wśród klientów biznesowych i prywatnych oraz w sektorze ochrony zdrowia. Warunkiem uzyskania bezpiecznego, inteligentnego poziomu interakcji między człowiekiem a maszyną jest to, aby robot usługowy dysponował odpowiednimi sterownikami ruchu i był odporny na uderzenia, nie tracąc przy tym na precyzji działania.

Firma INNFOS spełniła wszystkie powyższe wymagania, dzięki czemu SCA to wyjątkowo zaawansowane urządzenie. W celu pokonania wielu barier technicznych zespół INNFOS musiał nieznacznie zmniejszyć wymiary modułów sterowania.

Zastosowany algorytm sterowania ruchem zdecydowanie podniósł jakość interakcji między człowiekiem a maszyną. Technologia SCA może zostać wykorzystana do produkcji i obróbki maszyn, w branży aeronautyki i w służbie zdrowia, w urządzeniach precyzyjnych oraz w wielu innych obszarach.

Na prezentacji podczas targów XR-1 wykazał się niezwykle dynamiczną mechaniką działania oraz wysokim poziomem integracji. Tym samym wyznacza on nowy standard w klasie robotów opartych na złączach!

Wersja źródłowa informacji dostępna jest w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190225005534/en/

Źródło: INNFOS Drive(Beijing)Technologies Co.,Ltd

KONTAKT:

INNFOS Drive(Beijing)Technologies Co.,Ltd

Catherine Liu

e-mail: info@innfos.com

http://www.innfos.com/company

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl