Abarth prezentuje nowe modele i świętuje swoje 70-lecie na Salonie Samochodowym w Genewie

Abarth 595 esseesse jest hołdem dla legendarnego zestawu tuningowego z lat 60., który został z powodzeniem ponownie zastosowany w 2009 roku w nowym modelu Abarth 500. Niesamowity Abarth 595 esseesse powraca, by tchnąć nowe życie w nazwę głęboko zakorzenioną w historii marki, kiedy zestawy tuningowe „esseesse” Karla Abartha z lat 60. opracowane w celu zwiększenia osiągów samochodów z seryjnej produkcji, zrobiły ogromną furorę, rozsławiając jego imię.

Drugi debiut jest wyrazem uznania dla Abartha 124 rally, który po niezwykle udanym sezonie zakończonym zwycięstwem w FIA R-GT Cup i Rajdowych Mistrzostwach Europy oraz ponad 40 zwycięstwami w swojej kategorii w 12 różnych mistrzostwach krajowych, zamierza bronić w 2019 roku zdobytych tytułów i utrzymać pozycję lidera.

Na Salonie Samochodowym w Genewie, grupa FCA prezentuje stworzone we współpracy z różnymi firmami nowe projekty licencyjne, których celem jest zapewnienie rozpoznawalności marek również poza światem motoryzacji. Są to ekskluzywne produkty, które odzwierciedlają wartości marki i są wyrazem hołdu dla 70 lat istnienia marki z logo Skorpiona. By uczcić 70. Urodziny marki Abarth, powstały dwa nowe, ekskluzywne produkty, które zostaną zaprezentowane na Salonie w Genewie: nowy, w całości wykonany z tytanu chronograf Breil, który wieloma akcentami, takim jak, na przykład znany pasek Abartha czy kultowy jubileuszowy emblemat Skorpiona, nawiązuje do świata motoryzacji. Światła reflektorów skierowane są również na nowe nagłośnienie audio Ixoost HIFI, które integruje system nagłośnienia BluetoothTM z repliką słynnego tłumika Record Monza.

Również w tym roku na Salonie Samochodowym w Genewie na stoiskach marek Fiat Chrysler Automobiles, obecny jest FCA Bank. Dzięki specjalnie przygotowanym stanowiskom i obecności specjalistów ds. finansów, odwiedzający będą mogli zapoznać się z licznymi, opracowanymi dla poszczególnych rynków przez FCA Bank oraz spółkę zależną Leasys ofertami, by zaspokoić wszelkie potrzeby z zakresu mobilności.

FCA Bank oferuje produkty finansowe i ubezpieczeniowe, by wesprzeć sprzedaż prestiżowych marek samochodowych w 17 krajach europejskich i w Maroku w sposób bezpośredni lub za pośrednictwem filii. W Szwajcarii, bank reprezentowany jest przez FCA Capital Suisse SA. Programy kredytowe, leasingi, wypożyczenia oraz finansowanie programów mobilności oferowanych przez FCA Bank są odpowiednio opracowane dla sieci sprzedaży, klientów prywatnych oraz flot samochodów firmowych.

Więcej o modelach i ich nowoczesnym wyposażeniu w załączniku.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl