Fiat świętuje 120 lat swojej historii na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019

Wiele zmieniło się od 11 lipca 1899 r., symbolicznej daty założenia „Societa Anonima Fabbrica Italiana di Automobili Torino”. Wciąż niezmienna pozostała filozofia tworzenia samochodów, która stała się charakterystyczną cechą marki Fiat, obecnej na całym świecie.

Szwajcarskie wydarzenie jest również przestrzenią debiutu nowej Pandy Connected by Wind, będącej wynikiem współpracy marki Fiat i firmy Wind 3, włoskiego lidera w sektorze telekomunikacji i stanowiącej kolejny przykład „łączności ze światem według Fiata” i jego sposobu obcowania z samochodem: zawsze skomunikowanym ze światem, podążającym za trendami i zawsze bezpiecznym.

Fiat nieustannie tworzy nowe systemy łączności ze światem, kontynuując społecznościowy i technologiczny wymiar, rozpoczęty w 2018 roku poprzez rodzinę 500 Mirror.

W Genewie publiczność może poznać koncepcję łączności ze światem, która według Fiata jest zawsze prosta, dostępna, bezpieczna i intuicyjna. Fiat proponuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które są przyjazne dla użytkownika i mogą sprostać współczesnym wymogom, w tym codziennej mobilności, ponieważ uwzględniają coraz większy nacisk społeczny na bezpieczeństwo i komunikację. Takie są przecież fundamenty marki Fiat i jej tradycji.

Nowa rodzina Fiata 500

Na genewskich Targach zadebiutuje nowa rodzina 500 „120th”, najbardziej elegancka i najlepiej skomunikowana ze światem z całej dotychczasowej oferty, uświetniająca 120 lat marki Fiat. Nowa gama „120th”, dostępna dla modeli 500, 500X i 500L, wyróżnia się nowym, ekskluzywnym dwukolorowym nadwoziem Tuxedo, które po raz pierwszy debiutuje w modelu 500X. Dzięki zainstalowanej w modelach aplikacji Apple CarPlay można sterować iPhonem® za pomocą ekranu dotykowego systemu Uconnect, mając dostęp do aplikacji Apple Maps, Apple Music, wysyłać i odbierać SMS-y, wykonywać połączenia telefoniczne i wiele innych czynności za pośrednictwem Siri® lub 7-calowego ekranu dotykowego. W ofercie Fiata pojawia się również Mopar Connect, innowacyjny zestaw usług z zakresu łączności zapewniających bezpieczeństwo oraz zdalne sterowanie funkcjami pojazdu za pomocą smartfona.

Gratką dla fanów marki Fiat jest nowa seria specjalna Panda Connected by Wind będąca wynikiem współpracy marki Fiat i firmy Wind 3 Group i oferująca połączenie z Internetem 4G, zapewnione przez technologię „WINDPACK”, umożliwiającą jednoczesne podłączenie do 15 urządzeń i oferujące 50 GB Internetu miesięcznie. Uzupełnieniem gamy nowości Fiata jest Tipo Sport 5D, topowy model w gamie przygotowany we współpracy z marką Mopar, wyróżniający się oryginalnym biało-czarnym nadwoziem.

Więcej o modelach i ich nowoczesnym wyposażeniu w załączniku.

Oryginalne akcesoria zaprojektowane przez Mopar dla modeli Fiata

Na stoisku Fiata prezentowane będą również oryginalne akcesoria zaprojektowane przez Mopar. Te najwyższej jakości produkty harmonijnie współgrają z charakterystyką techniczną i stylistyczną różnych modeli, umożliwiając ich dowolną indywidualizację. Te zaliczane do klasy premium produkty obejmują przede wszystkim zestaw Carbon Sport, przeznaczony do modelu Tipo, z elementami „Piano Black”, jak również przeznaczony do 500X Dark Pack, stworzony przez Mopar, by podkreślić elegancję, design i sportowy styl włoskiego crossovera Fiata. Generalnie, Dark Pack nadaje samochodowi intrygujący, sportowy wygląd, dzięki specjalnemu odcieniowi lakieru Monster Matte black zdobiącemu obudowy lusterek, wąsy na przedzie maski, klamki, klamkę bagażnika oraz listwy wewnętrzne tylnych świateł. Pakiet obejmuje również filtr przeciwpyłkowy Prime Parts, natomiast na zamówienie dostępne są 18-calowe obręcze kół Jet Black.

FCA Bank na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie

Również w tym roku, na Salonie Samochodowym w Genewie, na stoiskach marek Fiat Chrysler Automobiles, obecny jest FCA Bank. Dzięki specjalnie przygotowanym stanowiskom i obecności specjalistów ds. finansów, odwiedzający będą mogli zapoznać się z licznymi, opracowanymi dla poszczególnych rynków przez FCA Bank oraz spółkę zależną Leasys ofertami, by zaspokoić wszelkie potrzeby z zakresu mobilności.

FCA Bank oferuje produkty finansowe i ubezpieczeniowe, by wesprzeć sprzedaż prestiżowych marek samochodowych w 17 krajach europejskich i w Maroku w sposób bezpośredni lub za pośrednictwem filii. W Szwajcarii, bank reprezentowany jest przez FCA Capital Suisse SA. Programy kredytowe, leasingi, wypożyczenia oraz finansowanie programów mobilności oferowanych przez FCA Bank są odpowiednio opracowane dla sieci sprzedaży, klientów prywatnych oraz flot samochodów firmowych.

Styl życia

Na Salonie Samochodowym w Genewie, grupa FCA prezentuje stworzone we współpracy z różnymi firmami nowe projekty licencyjne, których celem jest zapewnienie rozpoznawalności marek również poza światem motoryzacji. Są to ekskluzywne produkty, powstałe z okazji urodzin Fiata, bardzo charakterystyczne dla marki i prezentujące wartości leżące u podstaw brandu. Na stoisku Fiata odwiedzający mogą podziwiać kolekcję torebek Gabs, poświęconą kultowemu Fiatowi 500, która pojawia się w nowej, kolorowej odsłonie kapsułowej kolekcji „SS19”, symbolizującej wartości wyznawane przez Fiata i Gabs: styl, design, kolor i rozpoznawalność Made in Italy.

Swoje miejsce znalazł również temat „500 Happy People” w postaci serii plakatów do wydruków w stylu kreskówek, które pokazują emocje związane z podróżami. Wreszcie, nowa kolekcja produktów dostępnych u Dealerów Fiata, „sławi” słynny skrót nazwy marki (Fabbrica Italiana Automobili Torino), natomiast, tylko na Salonie Samochodowym w Genewie dostępna będzie limitowana edycja koszulek „FIAT Centoventi – made in FIAT”.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl