Alfa Romeo na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019

Od 109 lat samochody Alfy Romeo zachwycają kierowców swoim pięknem, włoskim stylem i kojarzą się z osiągami, technologią oraz przyjemnością jazdy – odczuwalną zaraz po uruchomieniu silnika.

W tym roku odwiedzającym Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie nie umknie fakt rozwoju marki w wielu różnych kierunkach. Nic bardziej dobitnie, niż powrót do Formuły 1, nie może świadczyć o tym, że w DNA Alfy Romeo zakodowane są najbardziej ekstremalne osiągi, a w sezonie 2019 zespół będzie ścigał się w najważniejszych mistrzostwach pod nazwą „Alfa Romeo Racing”, oddając się w ręce włoskiego kierowcy Antonio Giovinazziego, startującego obok Kimiego Räikkönena, zdobywcy tytułu Mistrza Świata w 2007 roku.

Na stoisku nie zabrakło bolidu stajni Alfa Romeo, a jako dowód na nierozerwalną więź marki z wyścigami, powstały serie specjalne w limitowanej edycji: Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing” w specjalnej kolorystyce nadwozia.

Ewolucja nastąpiła również w obszarze „ekskluzywności”, wraz z powrotem legendarnego emblematu „Turismo Internazionale”, który ozdabia Alfę Romeo Stelvio w nowej wersji wyposażenia Ti, będącą najbardziej sportową wersją obok Giulii Veloce Ti. Nowa Giulietta MY19 dostępna jest na rynku w coraz bardziej „szytej na miarę” ofercie, za sprawą pięciu wersji wyposażenia i sześciu pakietów akcesoriów. Dzięki temu każdy będzie mógł wyrazić swój charakter przez wygląd swojego samochodu.

Na stoisku znajduje się również elegancka Giulietta Executive w zielonym kolorze nadwozia Visconti oraz sportowa Giulietta Veloce.

Jeśli chodzi o możliwości indywidualizacji, to nie brakuje ekspozycji akcesoriów z logo Mopar® – marki zajmującej się obsługą, częściami zamiennymi i wsparciem dla klientów samochodów FCA.

W trakcie zaplanowanej na wtorek, 5 marca konferencji prasowej zostanie zaprezentowany kolejny krok ku przyszłości.

FCA Bank

Również w tym roku, na Salonie Samochodowym w Genewie, na stoiskach marek Fiat Chrysler Automobiles, obecny będzie FCA Bank. Dzięki specjalnie przygotowanym stanowiskom i obecności specjalistów ds. finansów, odwiedzający będą mogli zapoznać się z licznymi ofertami, opracowanymi dla poszczególnych rynków przez FCA Bank oraz spółkę zależną Leasys, by zaspokoić wszelkie potrzeby z zakresu mobilności.

FCA Bank oferuje produkty finansowe i ubezpieczeniowe, by wesprzeć sprzedaż prestiżowych marek samochodowych w 17 krajach europejskich i w Maroku w sposób bezpośredni lub za pośrednictwem filii. W Szwajcarii, bank reprezentowany jest przez FCA Capital Suisse SA. Programy kredytowe, leasingi, wypożyczenia oraz finansowanie programów mobilności oferowanych przez FCA Bank są odpowiednio opracowane dla sieci sprzedaży, klientów prywatnych oraz flot samochodów firmowych. Więcej informacji dostępnych jest na stoiskach grupy FCA lub na stronach: www.fcabankgroup.com – www.leasys.com – www.fcacapital.ch

Produkty na licencji

Specjalna strefa stoiska Alfy Romeo będzie poświęcona ofercie artykułów promocyjnych stworzonej wraz z partnerami, by uwydatnić kluczowe wartości marki, nie licząc samych samochodów. Na pierwszy plan wysuwa się limitowana edycja chronografów stworzonych przez Eberhard&Co., by sekundę po sekundzie cieszyć się doznaniami za kierownicą „Quadrifoglio”. Wyróżniający się tak, jak Alfa Romeo, nieustannymi udoskonaleniami technicznymi i dbałością o detale, legendarny szwajcarski producent zegarków zinterpretował słynny emblemat wyróżniający najszybsze samochody Alfa Romeo, czyniąc go integralną częścią wyszukanego mechanizmu zegarka. Czyż jest lepszy sposób, aby uhonorować sportowy charakter Giulii i Stelvio, niż połączenie dwóch klasycznych marek opartych na tradycji i osiągach „zamkniętych” w wartościowym przedmiocie codziennego użytku? Fani Alfy Romeo lubią jeździć w każdych warunkach. W efekcie współpracy z Compagnia Ducale, mogą również korzystać z nowej Alfy Romeo Dolomiti e-MTB – roweru łączącego łatwość użytkowania z niezwykłą wszechstronnością. Łączy on sprawność najbardziej zaawansowanych technicznie rowerów górskich z dodatkowym wspomaganiem silnika elektrycznego na długie i ekscytujące przejażdżki, nawet off-roadowe. 500Wh bateria jest całkowicie zintegrowana z ramą i gwarantuje duży zasięg. Jak szalupa dla statku, tak rower jest doskonałym uzupełnieniem każdej Alfy Romeo. Lekki, praktyczny, szybki i przyjazny dla środowiska, zawsze gotowy do ekscytujących zajęć rekreacyjnych. Wreszcie, wprowadzana jest nowa kolekcja Alfa Romeo Racing, poświęcona Formule 1.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl