Mopar® na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019

Na stoiskach goszczących marki FCA można podziwiać szereg realizacji i personalizacji wykonanych przez Mopar: produkty te można zakupić zarówno w momencie zakupu samochodu, jak i później, w posprzedaży w autoryzowanej sieci FCA. Ponadto, od grudnia ubiegłego roku, na Amazon Marketplace można kupić pierwsze 1300 produktów spośród części zamiennych i akcesoriów: Mopar jest pierwszą marką motoryzacyjną we Włoszech, która sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem tej platformy. Przewidziane jest również uruchomienie prawdziwego Mopar Store, który rozpocznie działalność we Włoszech i Wielkiej Brytanii, aby następnie rozszerzyć swoją działalność na wszystkich klientów w połowie 2019 roku. W Genewie zostaną zaprezentowane samochody wzbogacone oryginalnymi akcesoriami opracowanymi przez markę Mopar. Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i idealnie pasują do charakterystyk technicznych i stylistycznych poszczególnych modeli, umożliwiając ich kompletną personalizację.

Jeep®

Dużym zainteresowaniem zawsze cieszą się SUV-y Jeepa® wystawiane w Genewie i spersonalizowane oryginalnymi akcesoriami Jeep Authentic Accessories, jedynymi, które mogą zagwarantować maksymalną funkcjonalność, bezpieczeństwo, styl i osiągi, ponieważ zostały opracowane razem z inżynierami, którzy projektowali samochody Jeep.

W świetle reflektorów znajdzie się Wrangler Rubicon w wersji Mopar®, w 100% konfiguracji dopuszczonej do ruchu ulicznego, wzmocnionej przez specjalne części z gamy Jeep Performance Parts i wyrażającej niekwestionowane zdolności terenowe pojazdu. 2-calowy lift zawieszenia, „snorkel”, czarne listwy progowe, czarna pokrywa wlewu paliwa, maty podłogowe all-weather i emblemat „1941” dopełniają specjalną personalizację tego modelu.

Ponadto, samochód jest wyposażony w akcesoria Jeep® Authentic wybrane z gamy ponad 200 akcesoriów dedykowanych modelowi Jeep Wrangler: matowy siedmioszczelinowy grill, osłony przeciwrozbryzgowe, dodatkowe oświetlenie off-road i oprawy lusterek – wszystko w kolorze czarnym kontrastującym z żółtym nadwoziem Hella Yella. Indywidualizację Mopar odnajdujemy również we wnętrzu, dzięki czarnej pełnowymiarowej osłonie przeciwsłonecznej ze wzmocnioną siatkową konstrukcją, uchwytom przednim i rozkładanemu stolikowi mocowanemu na wewnętrznej stronie pokrywy tylnej, które zwiększają funkcjonalność pojazdu. Całość jest homologowana bezpośrednio przez Mopar i Jeep, aby podarować klientom prawdziwe emocje off-road.

Samochód będzie prezentowany obok Wranglera Sahara z „miejskim” wydaniem, które dodatkowo podkreśla wszechstronność kultowego modelu Jeepa w zakresie indywidualizacji. Chromowana osłona wlewu paliwa i osłony progów świetnie prezentują się na niebieskim nadwoziu Ocean Blue.

Eksperci Mopar zwrócili swoją uwagę również na model Jeep Renegade. Prezentowany w Genewie na stoisku Jeep Renegade w wersji Limited ma nadwozie w nowym kolorze Bikini. Samochód wyróżnia się specjalną miejską indywidualizacją, obejmującą listwy ochronne na tylny zderzak, nakładkę na zderzak przedni, listwy boczne i listwy progowe z logo Jeep – wszystkie w szarym kolorze Subshine Grey, tym samym, co oprawy lusterek i grill przedni. Wewnątrz dostępne są organizer bagażu i dywaniki welurowe.

Premiera nowej kolekcji produktów promocyjnych Mopar

Na stoisku Jeepa® zaprezentowana zostanie po raz pierwszy nowa kolekcja produktów promocyjnych dostępna od maja br. w autoryzowanej sieci sprzedaży. Wśród nowości publiczność może podziwiać nową linię odzieży i gadżetów, w klasycznym niebieskim odcieniu Mopar, zawierająca liczne kultowe przedmioty takie, jak brelok lokalizator kluczy, odświeżacz samochodowy lub przenośny głośnik Bluetooth.

Fiat

Na stoisku Fiata wyróżnia się Fiat Tipo Sport, zaprojektowany we współpracy z Mopar i wyposażony w liczne, ekskluzywne elementy stylistyczne. W dwóch witrynach prezentowany jest zestaw oryginalnych akcesoriów Fiata: zestaw Carbon do Tipo Sport oraz Dark Pack do 500X. Pierwszy pakiet składa się z detali wykonanych z włókna węglowego w wyrazistym stylu racing. Zaliczają się do niego: przedni i tylny zderzak, zewnętrzne listwy progowe, obudowy lusterek wstecznych, klamki drzwi. Samochód w wersji Tipo Sport jest wyposażony w te same akcesoria z wykończeniem “Piano Black”. Ponadto, jako opcja dostępne są 18 calowe obręcze ze stali lekkiej. Drugi z kolei to jeden z pakietów estetycznych do 500X, który ma wydobyć elegancję, design i sportowy styl włoskiego crossovera Fiata. Sportowy wygląd 500X zyskuje dzięki specjalnemu odcieniowi lakieru Monster Matte black zdobiącemu obudowy lusterek, wąsy na przodzie maski, klamki, klamkę pokrywy tylnej oraz listwy tylnych świateł. Pakiet obejmuje również wysokiej jakości filtr przeciwpyłkowy Prime Parts do kabiny pasażerskiej, natomiast na zamówienie dostępny jest Mopar Connect oraz 18 calowe obręcze kół Jet Black.

Abarth

Wśród oryginalnych akcesoriów zaprojektowanych przez Mopar do Abartha 124 spider, na pierwszy plan wysuwa się hard top z włókna węglowego: nowoczesny, lekki i bezpieczny, nadaje samochodowi styl prawdziwego coupe’, zachowując jednocześnie emocje i radość prowadzenia prawdziwego roadstera. Sportowy charakter samochód zyskuje za sprawą specjalnej rozpórki kielichów, zaś siatka zabezpieczająca bagaż z logo Mopar usprawnia organizację części bagażowej, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i swobodę użytkowania.

Alfa Romeo

Samochody Alfa Romeo są owocem niepowtarzalnego podejścia marki do projektowania. Eksperci Mopar są obecni na każdym etapie procesu, by móc stworzyć oryginalne akcesoria Alfa Romeo, którym przyświeca ta sama zasada: muszą być unikatowe, charakterystyczne, potrafiące wydobyć sportowy charakter oraz wyjątkowość Giulietty, Giulii i Stelvio. Szlachetne materiały, takie jak włókno węglowe zdobiące obudowy lusterek, grill, spojler, gałkę dźwigni zmiany biegów, nakładkę ochronną na progi drzwiowe, odcienie Miron, specjalne obręcze kół, światła progowe Alfa Romeo, jak również oksydowane reflektory tylne w Stelvio – to tylko niektóre nowości i ofercie. Mopar pracuje również nad przyjazną w obsłudze łącznością, komfortem i bezpieczeństwem. Dlatego Giulia i Stelvio wyposażone są w Alfa Connected Services. W Giuliett’cie dostępny jest Pack Tech, który obejmuje system multimedialny z 7” wyświetlaczem Alpine z przyłączem Apple CarPlayTM i Android AutoTM, tylną kamerę cofania i tylne czujniki parkowania, wejście USB-HDMI oraz Mopar® Connect.

Dzięki Mopar® Connect kontrola samochodu w zasięgu ręki

Mopar® Connect, występujący w Alfie Romeo Giulii i Stelvio pod nazwą Alfa Connected Services, to innowacyjny zestaw połączonych usług, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdalnej kontroli samochodu; zintegrowany on jest z systemem Uconnect LIVE (Alfa Connect per Alfa Romeo), dzięki czemu uzyskuje dodatkowe funkcje: pomoc drogową, również w razie wypadku lub zlokalizowanie skradzionego samochodu. Ponadto, można też zdalnie sterować niektórymi funkcjami, takimi jak na przykład zamykanie i otwieranie drzwi czy wysyłanie ostrzeżenia, gdy samochód przekracza określony limit prędkości lub opuszcza strefę wcześniej zdefiniowaną na mapach. Wreszcie Mopar® Connect umożliwia wyświetlenie położenia zaparkowanego samochodu oraz informacji na temat stanu pojazdu, czyli, m.in.: stan akumulatora, ciśnienie w oponach oraz poziom paliwa, jak również informacje o konieczności wykonania okresowych przeglądów. Dzięki usługom Mopar® Connect, klient w rzeczywistym czasie uzyskuje dane samochodów, co oznacza większe bezpieczeństwo i ochronę na drodze, spokój i stałą kontrolę w zasięgu smartfonu.

Mopar osiąga 1 200 000 umów serwisowych podpisanych w regionie EMEA

Jako świadectwo niezawodności oferowanych usług gwarancji rozszerzonej i przeglądów, Mopar świętuje w Genewie zdobycie 1,2 miliona klientów, którzy postanowili zabezpieczyć swoje samochody, podpisując umowę serwisową Mopar® Vehicle Protection. Z tej okazji, każdy wystawiany na stoisku samochód został połączony z określonym programem serwisowym. Jednym z przykładów jest rozszerzenie gwarancji MAXIMUM CARE, które dotyczy części mechanicznych i elektrycznych pojazdu przez okres maksymalnie 3 lat po wygaśnięciu gwarancji fabrycznej oraz pakiet przedpłaconych przeglądów okresowych EASY CARE, który zamraża cenę przeglądów okresowych na okres 5 lat, dzięki czemu klient nigdy nie opuści żadnego przeglądu.

Plany Mopar® Vehicle Protection mogą zostać podpisane od razu w chwili zakupu nowego pojazdu i ewentualnie zostać włączone w ofertę finansową FCA Bank.

Rejestrując swój samochód w zakładkach prywatnych stron Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Fiat Professional, Abarth i Jeep, można uzyskać dostęp bezpośrednio do specjalnych promocji, dzięki którym jazda własnym samochodem nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl