Nowy piłkarz Stomilu Olsztyn sprowadzony przy wsparciu Loando.pl

Stomil Olsztyn wyszedł niedawno z finansowych tarapatów, a dzięki pomocy sponsorów już realizuje nowe wzmocnienia. Jednym z kluczowych jest wypożyczenie dotychczasowego piłkarza Ekstraklasy – Macieja Pałaszewskiego. Młody zawodnik powinien być dużym wsparciem w środku pola. Jego wartość wyceniana jest przez branżowy portal transfermarkt.pl na 150 tys. euro.

Ściągnięcie 20-latka aktywnie wsparł nowy sponsor – Loando.pl. To globalna porównywarka pożyczek i kredytów konsumenckich, która jest częścią międzynarodowej spółki LOANDO Group, która założona została przez Tymona Zastrzeżyńskiego i Macieja Suwika. Twórcy fitnechowej grupy wywodzą się z Olsztyna i od lat wspierają społeczność związaną ze Stomilem. Dotychczas Loando.pl sponsorowało m.in. Akademię Piłkarską Stomilu Olsztyn oraz stowarzyszenia kibiców Socios Stomil. Firma jest również organizatorem turnieju piłkarskiego dla juniorów Ratka.pl Cup. Twórcy LOANDO Group udostępniają również prywatne mieszkania dla trzech innych piłkarzy Stomilu Olsztyn.

“Ogromnie cieszymy się, że naszą działalnością biznesową możemy przyczynić się do wsparcia drużyny z naszego rodzinnego miasta. Stomilowi Olsztyn kibicujemy od dziecka, dlatego pomoc w sprowadzeniu Macieja Pałaszewskiego była dla nas osobistym projektem. Trzymamy kciuki i sercem jesteśmy z Dumą Warmii. W najbliższym czasie rozważamy również zainwestowanie w e-sport” – komentuje Maciej Suwik, Co-Founder w LOANDO Group.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl