Nowa, koncepcyjna Alfa Romeo Tonale debiutuje w Genewie

Tonale jest pierwszym hybrydowym samochodem typu plug-in oraz pierwszym średniej wielkości samochodem o nadwoziu SUV Alfy Romeo i sportowym charakterze. Zmienia on dotychczasowe reguły najszybciej rozwijającego się aktualnie segmentu, posługując się typowym dla producenta sposobem, na który składa się włoski styl i niezrównana przyjemność jazdy. Model przeznaczony jest do jazdy po mieście.

Samochód inspirowany pięknem – design Alfy Romeo

Design Tonale jest koncepcją ukierunkowaną na przyszłość. Jego kompaktowe rozmiary są wyrazem włoskiego polotu, oryginalnego i nowoczesnego stylu, typowego dla Alfy Romeo. Marka Alfa Romeo wysoko ceni esencję włoskiej sztuki poprzez tradycyjne doświadczenie ręcznego tworzenia. Tonale nawiązuje do zakorzenionych w tradycji, stylistycznych elementów, które są równoznaczne z bogatą historią Alfy Romeo i realizowane w sposób, który pobudza nowoczesne podejście do wyglądu nowej Alfy Romeo.

Jednym z elementów przywołujących tradycję Alfy Romeo jest koło przypominające tarczę telefonu. Wzór 21-calowych felg Tonale to forma lekkiej konstrukcji architektonicznej, tworzącej sugestywną realizację okrągłego motywu. Historia tarczy telefonu sięga roku 1960, kiedy to była ona dumnie prezentowana na kultowej Alfie 33 Stradale. Wyróżniający się wzór koła Tonale harmonijnie współgra z ekskluzywnym stylem opon Pirelli. Odważna, elegancka boczna bryła nadwozia nawiązuje do pozornie odległej przeszłości, przywołując na myśl zmysłowość odnajdywaną w czystych formach Duetto oraz Disco Volante Spider, natomiast „Linea GT” Tonale interpretuje napięcie i pewność siebie, jaką można znaleźć w uwielbianym GT Junior. Przód zdobi alfowski napis „Trilobo” oraz charakterystyczny grill „Scudetto” stanowiący centralny punkt wyrażenia mocy, potęgowanego przez prędkość i płynność. Dopełnieniem monograficznego przodu samochodu jest oświetlenie typu „3 plus 3”, które przywołuje na myśl dumne spojrzenie SZ i Brery. Tył Tonale jest elegancko podkreślony kształtem tylnej szyby, zwieńczonej u góry „skrzydłem”.

Dzięki inspiracji historią wyścigów Alfy Romeo, wnętrze Tonale poprzez swą dynamiczną formę oddaje pasję i emocje porywającej jazdy.

W Tonale podkreślony jest kontrast pomiędzy wysokiej jakości materiałami, czyli chłodną solidnością aluminium a miękkością i przyjemnym ciepłem skóry i Alcantary. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste podświetlone listwy, na przykład na tunelu środkowym, będącym jednocześnie idealnym miejscem dla najważniejszego elementu Alfa Romeo, selektora jazdy DNA. Wnętrze Tonale zapewnia wszechstronne doznania, podkreślone przez elementy zarezerwowane dla ekskluzywnych wersji.

Samochód koncepcyjny Tonale wyposażony jest w najwyższej jakości technologię, zapewniającą stałą łączność, komfort i wrażenia dynamiczne użytkownika, przy zachowaniu wiodącej cechy – maksymalnej przyjemności ze sportowej jazdy.

Autentyczna Alfa Romeo

Celem nowej Alfy Romeo jest zapewnienie najlepszej dynamiki jazdy w segmencie, przy zastosowaniu napędu elektrycznego i hybrydowego. Napęd elektryczny Alfy Romeo ma służyć podkreśleniu sportowego charakteru i flagowej dla marki „mechanice emocji”. Silnik elektryczny z tyłu otwiera drogę do nowych rozwiązań technologicznych, które oferują dynamikę jazdy, maksymalizują napęd i zwiększają przyjemność czerpaną ze sportowej jazdy. Ewolucja jest również widoczna w poszczególnych trybach jazdy sterowanych przez system Alfa D.N.A. Począwszy od modeli Giulietta, Mito i 4C, przez dalszy rozwój w Giulii i Stelvio, system ten jest montowany w Tonale i obecnie steruje określonymi funkcjami zarządzania energią.

W samochodzie koncepcyjnym Tonale, tryb „Dynamic” zmienia się w „Dual Power” i gwarantuje maksymalną moc wyjściową z dwóch silników. Ekran dotykowy systemu Infotainment wyposażony jest w przycisk E-mozione, który oferuje specjalne ustawienia przepustnicy, ostrzejsze hamowanie i bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego. Tryb „Natural” pozwala utrzymać najlepszą optymalizację osiągów, a kompromis między stosowaniem silnika elektrycznego a spalinowego jest zarządzany automatycznie.

Przekłada się to na codzienną oszczędność energii i paliwa, bez uszczerbku dla osiągów.

Specjalne edycje Quadrifoglio Alfa Romeo Racing

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, Alfa Romeo zaprezentowała także limitowane edycje specjalne Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing” wyposażone w ekskluzywny pakiet tuningowy Aero kit. Ponadto, podczas wydarzenia, klienci mogli wyrazić swoje zainteresowanie zakupem samochodu za pośrednictwem oficjalnych kanałów Alfa Romeo.

Dodatkowo marka przygotowała niespodziankę – na dwudziestu szczęśliwych kierowców czeka specjalny zaszczyt. W bieżącym roku dostępnych będzie dziesięć samochodów Giulia i dziesięć SUV-ów Stelvio, które będą reprezentowały dziesięć zwycięstw Alfy Romeo w Formule 1. Każdy z tych samochodów będzie miał specjalny, dedykowany emblemat z nazwą wyścigu Grand Prix, w którym Alfa Romeo odniosła zwycięstwo i dany rok.

Więcej o specjalnych edycjach Alfy Romeo znajduje się w załączniku.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl