Jeep Wrangler Rubicon 1941 designed by Mopar – debiut w Genewie

Tak jak wszystkie akcesoria oferowane przez Mopar, oryginalne akcesoria Jeep gwarantują najlepsze osiągi, funkcjonalność, bezpieczeństwo, styl i możliwości terenowe, ponieważ są tworzone przez ten sam zespół inżynierów, który zaprojektował samochód. Konkretnym przykładem jest nowy Wrangler Rubicon 1941 wyposażony w części Jeep Performance Parts podkreślające legendarne zdolności terenowe Jeepa Wranglera. Należą do nich: 2-calowy lift zawieszenia, „snorkel”, czarne listwy progowe, czarna pokrywa wlewu paliwa, maty podłogowe all-weather. Konfigurację „hard” uzupełnia nadwozie „1941” przywołujące symboliczną datę dla marki Jeep, rok produkcji pierwszego modelu Willys, umieszczoną również na innych elementach samochodu takich, jak obręcze kół, gałka dźwigni zmiany biegów i stolik mocowany na wewnętrznej stronie klapy bagażnika. Ponadto, samochód jest wyposażony w akcesoria Jeep® Authentic oferowane przez markę Mopar. Są one wybrane z gamy ponad 200 akcesoriów dedykowanych modelowi Jeep Wrangler i obejmują: czarny matowy siedmioszczelinowy grill, chlapacze, dodatkowe oświetlenie off-road i oprawy lusterek – kontrastujące z żółtym nadwoziem Hella Yella. Indywidualizację Mopar odnajdujemy również we wnętrzu, dzięki czarnej siatkowej osłonie przeciwsłonecznej i uchwytom przednim, które zwiększają funkcjonalność pojazdu. Jeep Wrangler 1941 jest przygotowany bezpośrednio przez Mopar i Jeepa, aby podarować klientom prawdziwe off-roadowe emocje, zachowując jednocześnie 100% wygląd „street legal”.

W Genewie, specjalna konfiguracja 1941 jest dostępna dla wersji/wyposażenia Rubicon. Będzie ona dostępna, począwszy od połowy 2019 roku dla wszystkich wersji Wrangler 2.2 Diesel, a zatem również dla wersji Sahara i Sport.

Mopar nie oznacza tylko „off-road”, ale jest w stanie spersonalizować również wersje Urban, jak na przykład Jeep Wrangler Sahara w wersji wyposażenia „urban”, z chromowanym wykończeniem korka wlewu paliwa oraz chromowanymi listwami progów, wyróżniającymi się na tle niebieskiego nadwozia Ocean Blue.

Prezentowany na stoisku Jeep Renegade w wersji Limited ma nadwozie w nowym kolorze Bikini i wyróżnia się specjalną miejską indywidualizacją, obejmującą listwy ochronne na tylny zderzak, nakładkę na zderzak przedni, listwy boczne i listwy progowe z logo Jeep – wszystkie w szarym kolorze Subshine, tym samym, co oprawy lusterek i grill przedni. Wewnątrz dostępne są organizer bagażnika i dywaniki welurowe.

Szeroka i nowoczesna oferta

Na poszczególnych stoiskach marek FCA można podziwiać szereg realizacji i personalizacji Mopar przygotowanych dla Alfy Romeo, Fiata i Abartha. Akcesoria opracowane dla Alfy Romeo są wyjątkowe i ekskluzywne, podkreślają wyjątkowy i sportowy charakter Giulietty, Giulii i Stelvio. Prestiżowe materiały takie, jak włókno węglowe zastosowano dla obudowy zewnętrznych lusterek bocznych, trójkątnego grilla „V”, spoilera, gałki dźwigni zmiany biegów i listew progowych, natomiast czarne wykończenie Myron znajduje się na specjalnych obręczach kół ze stopu. Lampki sygnalizacyjne przy otwarciu drzwi z logo Alfa Romeo oraz oksydowane reflektory tylne oferowane w modelu Stelvio to tylko niektóre z charakterystycznych elementów, które publiczność może podziwiać na genewskim stoisku, zarówno zamontowane w samochodzie, jak i prezentowane w eleganckich witrynach wystawowych.

Na stoisku Fiata, w dwóch witrynach ekspozycyjnych prezentowane są oryginalne akcesoria Fiat Authentic Accessories – zestaw Carbon przeznaczony do Tipo Sport oraz zestaw Dark Pack dla 500X. Pierwszy zestaw charakteryzuje się elementami z włókna węglowego o typowym wyścigowym charakterze takimi, jak komplet zderzaków sportowych przód i tył, zewnętrzne listwy progów, obudowy lusterek zewnętrznych i klamki. Model w wersji Tipo Sport posiada te same akcesoria oferowane w pakiecie “Dark Pack”, natomiast na zamówienie dostępne są 18-calowe obręcze kół. Drugi zestaw to jeden z pakietów estetycznych przeznaczonych dla 500X stworzony dzięki know-how specjalistów Mopar, aby podkreślić elegancję, design i sportowy styl typowe dla włoskiego crossovera marki Fiat.

Wreszcie, wśród oryginalnych akcesoriów opracowanych przez Mopar dla Abartha 124 spider wyróżnia się hard top włókna węglowego – nowoczesny, lekki i bezpieczny, nadaje samochodowi styl prawdziwego coupé, zachowując jednocześnie emocje i radość prowadzenia prawdziwego roadstera. Sportowy charakter i osiągi, jeśli chodzi o przyczepność są wzmocnione przez specjalny drążek mocowania amortyzatorów, natomiast siatka zabezpieczająca bagaż z logo Mopar usprawnia organizację części bagażowej, zapewniając maksymalną swobodę na drodze.

Źródło: Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl